Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Dobre i złe cukry w dziecie naszego szkraba

Data utworzenia : 2013-02-21 20:21 | Ostatni komentarz 2014-04-14 17:09

burek1234

4508 Odsłony
14 Komentarze

Każda mama chce jak najlepiej zatroszczyć się o swoje maleństwo, dlatego daje mu to co najlepsze. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałyście się, które cukry w diecie Waszego dziecka są dobre, a które złe? Złe węglowodany powodują szybki wzrost poziomu glukozy oraz insuliny we krwi, a także odkładają się w tkance tłuszczowej przez co mogą prowadzić do otyłości. Często zaburzają łaknienie, dlatego też nie dziw się droga mamo, że Twoje dziecko nie chce zjeść obiadku po skonsumowaniu bezwartościowego batonika. CUKRY ZŁE TO: - biały cukier – jest rafinowany, czyli pozbawiony wszelkich składników mineralnych - białe pieczywo – to puste kalorie, pozbawione jest nawet cennego błonnika - wysoko słodzone napoje typu oranżada, cola – są pełne konserwantów i mogą być przyczyną uczuleń - słodkie ciasteczka i ciasta bez owoców – nie zawierają żądnych cennych składników. CUKRY DOBRE MOŻEMY ZNALEŹĆ W: - pełnoziarniste produkty zbożowe – makarony, pieczywo - kasze – np. gryczana, jaglana - rośliny strączkowe - dziki i brązowy ryż - orzechy - warzywa.

2014-04-14 17:09

hehe Silje wiesz co ja ostatnio się dochodziłam z mamą co do cukru, zapytałam czy ona tak mi pozwalała cukier jeść, a wszystko zaczęło się, że zobaczyłam jak mój chrześniak siedzi i macza palce w cukrze i je oblizuje, zawołałam siostrę i jej mówię, że młody cukier wcina, no to tak poszła i mu zabrała, a mama (babcia) wtedy do akcji, że już nawet cukier dziecku zabieramy. I jak zaczęłam jej zadawać pytania czemu mnie zabierała cukier jak byłam młodsza, to stwierdziła, że on jest chudy jak patyk, a ja tak źle nie wyglądałam. Tak więc mojej mamy myślenie chudy to może jeść cukier. A jakie było wczoraj oburzenie bo powiedziałam, że bobofruta nie będą moje dzieci piły bo tam cukier jest. Powiedziała mi nawet, że ja mam obsesję i teraz wszystkich ponoć odchudzam, bo jak nie chce dawać cukry to odchudzam

2014-04-14 16:45

Powiem wam, że jak moja mama tak mnie karmiła jakie rady mi daje, to jakiś cud, że taki ze mnie chudzielec :) Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że powinnam mieć problem ze zmieszczeniem się w drzwi ;)

2014-04-14 16:11

Chyba babcie tak już mają;)

2014-04-14 15:15

ole pomysł owoce dosładzać

2014-04-14 11:00

Ja w sobotę miałam taką akcję z mamą i cukrem w roli głównej. Młoda dostała rozgniecione banany i gruszki na deser, czyli jak zwykle, jak co dzień jakiś owoc. No i była u mnie mama, ja karmię młodą a mama mi mówi: Mama: Posłódź jej to. Ja: Yyy... po co? Mama: Będzie miało inny smak. Ja: Mamo, ale to są owoce, one są słodkie z natury. Mama: Dziecko musi znać cukier przecież! Ja: A ty jak jesz jabłko to sobie słodzisz?? Mama:.....

2014-04-07 11:23

jak już coś je tylko jedno dziecko i nie je tego dużo czasem, zamiast ryżu zagęszczam sinlackiem, bo póki co mały nie akceptuje manny.

2014-04-06 00:41

Kikacu, może nie używają cukru, ale jedzą Sinlac ;) a to w większości cukier ;) tak tylko uczulam, bo może nie wiedziałaś :)

2014-04-03 10:05

o tak ja od malutkiego podawałam naturalnie wyciskane soki i nie dodawałam glukozy, jak był sok kwaśny to szukałam pomysłu jaki owoc dodać żeby soczek był dla dziecka dobry. Tym sposobem moje dzieci cukry nie używają ja sama go nie używam, jedynie pół łyżeczki do kawy, ale tylko dlatego, że wyczytałam że gorzka kawa szkodzi bardziej. Ja na pszenne pieczywo mam uczulenie, zjem pól bułki jest ok, ale jakbym chciała zjeść już całą, to zaraz cała w krostach jestem i leje sie z nosa, dlatego u nas króluje ciemne pieczywo w domu. Co do kasz, no to my jesteśmy ich zwolennikami. Lubie też bardzo orzechy dzieciom jeszcze nie podawałam ale w tym roku może Gabi będzie chetna spróbować, u dziadków jest włoski i laskowy orzech więc będzie miała wybór.