Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Drugie śniadanie

Data utworzenia : 2014-10-05 21:21 | Ostatni komentarz 2015-08-10 10:10

K.Mendon

7579 Odsłony
80 Komentarze

Co podawać na drugie śniadanie dla 9-10 miesięcznego dziecka macie wypróbowane przepisy. Ja mojemu często daje kaszkę kukurydziana, jaglana z owocami ;ub jajecznice chciałabym cos urozmaicić moze cos z twarożkiem.

2015-08-10 10:10

Pewnie, że nikt nie będzie dodawał kurkumy maleństwu, ona jak dla mnie poza żółtym kolorem nie dodaje nic więcej potrawie. Tu chodziło o kuarynę w opakowaniach startego cynamonu. Ja jak już moja mała będzie miała te 10 mc dam jej jabłuszko z odrobiną cynamonu. A ten sposób na gotowanie kaszy wypróbuję, thks

2015-08-10 09:04

Artan-jak powtarzala moja babcia nie wolno mieszac kaszy i gotowac na maleńkim ogniu to nie będzie przywierac. My posilkujemy się też oseskiem-cynamon z jabluszkiem od 10 mies podaje. A kurkumy nie, która dla malych brzuszkow nie jest wskazana.

2015-08-09 08:39

Dziś trafiłam na artykuł na canpolu dotyczący przypraw w diecie dziecka i od 10ms jest cynamon..także już sama nie wiem. Może faktycznie chodzi o kurkumę o której wspomina Artan? http://canpolbabies.com/pl/porady/9/mothers

2015-08-07 11:01

Perpetua a jak Ty to robisz, że Ci tak gotowana kasza nie przywiera do dna garnka? Ze mnie chyba słaby kucharz bo tak gotowana zawsze przywiera mi do dna :-(. A z tym cynamonem to chodzi o tą kumarynę i jej szkodliwe działanie na wątrobę? Ponoć w cynamonie paczkowanym jest jej trochę... Czy może o podwyższenie wartości histaminy prze cynamon i szkodzenie tym samym alergikom?

2015-08-07 10:15

rikitikitam nie pierwszy raz spotykam się z tą teorią, że cynamon ma takie ograniczenia. Sama sugeruję się oseskiem i kalendarzem co gdzie i kiedy i tam cynamon jest podany od 10ms, że można go stosować..także zgłupiałam

2015-08-07 09:11

My tez serwujemt kasze jaglaną z owocami. Kasze plucze w zimnej wodzie naprzemiennie z zimną i zlewam. Na pol szklanki kaszy daje szklankę wody i gotuje pod przykryciem na malym ogniu. Gdy kasza wchłonie wode całkowicie zestawiamy i jeszcze trzymamy pod przykryciem omijając w ściereczkę. Kasza wtedy 'dojdzie'-jest przepyszna o idealnej konsystencji. Do tego jakiś sezonowy zblendowany owoc:-D

2015-08-07 08:30

Klio wiesz, że do drugiego życia dzieci nie powinny jeść cynamonu? U nas prym wiedzie kaszka kukurydziana z borówkami :)

2015-08-07 00:16

Dzięki Artan za informacje, bo właśnie moja po ugotowaniu zawsze jest sypka i tak się zastanawiałam co do niej do lać po zblendowaniu. U nas też jutro będzie kasza jaglana na śniadanko.