Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Dania z dyni

Data utworzenia : 2014-10-04 10:35 | Ostatni komentarz 2014-10-31 12:11

beti2270

4982 Odsłony
26 Komentarze

Mamy czy macie jakieś ciekawe przepisy na potrawy z dyni dla maluszków? Mój synek za niedługo skończy 8 miesięcy, uwielbia zupkę z dyni (dynia ziemniak, por i tymianek - przepis od szwagierki), albo jako deserek z marchewką, jabłuszkiem, bądź brzoskwinią. Ale czas na jakieś nowości. Poszukuję nowych przepisów. Może macie jakieś swoje sprawdzone dyniowe smakołyki dla waszych szkrabów???

2014-10-31 12:11

A ja polecam ten przepis znalazłam go w internecie ale zupa wychodzi pyszna , u mnie nawet Majka się nia zajadała Krem z dyni z dodatkiem szałwii to idealne danie na kolację, które sprawi, że chłodny, jesienny wieczór sprawi Ci prawdziwą przyjemność. Możesz również wykorzystać ten przepis by przygotować dobry obiad, który weźmiesz ze sobą do pracy. Składniki (dla 4 osób) •1,5 l bulionu drobiowego •1 kg obranej i pokrojonej w kostkę dyni •1 łyżka oliwy z oliwek •1 łyżka masła •3 obrane, umyte i pokrojone pory •6 listków drobno posiekanej świeżej szałwii lub 1 łyżka suszonej szałwii •250 ml mleka •sól i pieprz do smaku Przygotowanie 1.Pokrojoną w kostkę dynię przełóż do dużego garnka i zalej bulionem. Gotuj, aż dynia zmięknie. Następnie zblenduj zupę, tak by uzyskała konsystencję kremu. 2.W rondelku podgrzej masło i oliwę z oliwek. Dodaj szałwię i smaż przez chwilę, by wydobyć jej aromat. 3.Dodaj szałwię do zupy. Wlej mleko. Wymieszaj. Jeśli zupa jest zbyt gęsta dodaj więcej mleka. 4.Podgrzej zupę. Podawaj gorącą udekorowaną świeżym tymiankiem, smażonymi i chrupiącymi listkami szałwii lub łyżką kwaśniej śmietany.

2014-10-25 14:04

Wiem, że nie pytałaś ale o niej pisałaś;)

2014-10-24 20:20

mamuśka dziękuję za poradę, ale ja się akurat o dynię nie pytałam :)

2014-10-24 08:08

Justyna dynię można podawać już jako pierwszy posiłek przy rozszerzaniu diety - jest to jedno z rozwiązań, zamiast marchewki. Ja tak na przykład rozszerzałam dietę małemu. Powód dynia ma dosyć neutralny smak i ni jest zbyt słodka - oczywiście zależy od odmiany, bo ostatnio trafiłam na odmianę wyjątkowo aromatyczną i słodką. Przy rocznym dziecku zdaje się, że nie trzeba już wywaru z mięsa oddzielnie gotować. Można wszystko razem.

2014-10-24 00:44

Moja koleżanka ostatnio podała swojemu synkowi obiadek dynia z indykiem. Jej synek w listopadzie skończy roczek. Dynię, ziemniaki i indyka kroimy drobniutko. Bierzemy dwa garnki w jednym gotujemy warzywa, a w drugim indyka. Potem indyka dodajemy do warzyw i to wszystko miksujemy. Koleżanka dodała jeszcze tymianek i pestki dyni. Mały, aż się oblizywał :)

2014-10-23 20:05

Ziemniaki z dynią ugotować na parze. Można dodać mięsko, oliwe z oliwek i obiad gotowy. Lub na parze dynie, cukinie kabaczka,patisona po ugotowaniu dodac masło i zmiksować jeżeli będzie za rzadkie dodać kleik ryżowy.

2014-10-23 19:53

Leczo składniki: cukinia lub kabaczek ok.80g, pół małej cebuli ok.20g, kawałek słodkiej białej paprykiok.40g, kawałek dyni ok.50g, pietruszka lub seler ok.20g, pół ząbka czosnku, oliwa z oliwek 1 łyżeczka, woda źrodlana. Z tych składników wyjdzie porcja ok 200 g

2014-10-23 19:43

Zupa z dyni również dla rodziców. Po 11 miesiącu. Dynia, marchew,masło 2 łyżeczki,świeży imbir,płaska łyżeczka soli,1 litr wywaru z mięsa z indyka lub kurczaka. Do gotującego się wywaru przygotowanego na mięsie bez kości wrzucamy marchew i dynie.gdy będą miękkie dodajemy masło i dwie szczypty świeżego startego imbiru.wszystko miksujemy. Odlewamy porcję dla dziecka. Resztę zupy doprawiamy pozostałym imbirem,można też cynamonem oraz solą i pieprzem..