Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

jak dużo pije Wasze dziecko?

Data utworzenia : 2014-10-02 11:13 | Ostatni komentarz 2015-01-07 22:39

madzik181

6756 Odsłony
48 Komentarze

Witam! Mój mały ma juz prawie 6 miesiecy. jest na mleku modyfikowanym. ale w porównaniu do innych znajomych dzieci mało pije. nie chce pić żadnych soczków ( po łyku wyplówa butelkę) . w ciagu dnia uda mi się jedynie żemy wypił 30 ml wody przegotowanej z niewielka ilościa cukru. ( wiem ze z cukrem ostrożnie ale bez niego nawet nie ma mowy o łyku). czy to normalne?

2015-01-07 22:39

Mój synek ma 22 miesiące i czasami pije mniej, a czasami więcej. Są takie dni, że wypije tylko 120ml, a czasami wypija nawet 400ml płynów bez mleka.

2015-01-07 14:39

Moja córka ma 15 miesięcy i zazwyczaj piję ok 200 ml napojów, nie wliczając mleka. Gdy była mniejsza też nie piła dużo, ale wtedy więcej mleka, więc trochę się to równoważyło.

2014-12-30 14:27

Agusia8 mój synek też się musi napić przed snem :)

2014-12-29 22:56

Mój synek pije herbatkę dla niemowląt ale na początku nie bardzo chciał ją pić i strasznie pluł. Ja kupiłam herbatkę Humana od 1 tygodnia życia a wczoraj dałam mu pierwszy raz herbatkę jabłko melisa z Bobovity i też na początku jej nie chciał ale po godzinie wypił 50 ml.

2014-12-29 22:53

Mojemu synkowi przez bardzo długo praktycznie wystarczyło samo mleko. To zaspokajało jego pragnienie. Starałam się podawać mu przegotowana wodę, na początku herbatki ziołowe, bo czasami nie mógł zrobić kupki, ale zawsze w małych ilościach to pił. Teraz zaczyna raczkować, kręcić się, szaleć w łóżeczku i jednorazowo potrafi wypić nawet 120 ml soku zmieszanego z wodą.

2014-12-29 22:48

Mój synek bardzo lubi pić i pije często.Na początku podawałam mu sama wodę przegotowaną ale później nie chciał jej wogóle pić więc dawałam mu herbatki a teraz też podaje mu soczki a do nich dolewam troszkę wody przygotowanej i synek bardzo lubi je pić.Gdy tylko chce mu się spać,to najpierw musi się napić a gdy się już napije to od razu prawie zasypia.Synek bardzo lubi pić a słyszałam właśnie że nie każde dziecko lubi,to wszystko zależy właśnie od dziecka.

2014-12-19 16:51

Polecam obejrzeć, krótki filmik zawierający wszystkie potrzebne informacje na temat dopajania dziecka wodą, choć ja uważam że soczki bez cukru 100% lub soczki, które same robimy są idealne dla naszych dzieci i dostarczają nam dzienną porcję owoców. Oto link: http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/program/czym-gasic-pragnienie-dziecka

2014-12-19 09:57

Przy posiłkach stałych myślę, że powinno się podawać dziecku płyny. Ale to dziecko zazwyczaj sygnalizuje nam czy chce czy nie i ile potrzebuje. Mój synek nie pije duży i to mu wystarcza, mimo, że je posiłki stałe pije też mleczko. To mleko właśnie zaspakaja jego pragnienie. Trzeba obserwować dziecko, bo każde ma inne potrzeby. Przekonałam się ostatnio, że synek nie to, że nie lubi czegoś pić, bo zazwyczaj pije wszystkiego po troszku, ale po prostu nie ma potrzeby. Kiedy nie dawno przechodził infekcję potrafił sporo wypić wody, herbatki na raz ok 120-150 ml.