Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Wprowadzenie kaszki

Data utworzenia : 2014-09-29 21:14 | Ostatni komentarz 2015-05-23 11:58

MamaAntka

28552 Odsłony
313 Komentarze

moj synek ma skonczone 4 miesiace chciała bym mu dodac do mleczka kaszke... tylko niewiem od jakiej mogła bym zacząć. w jakiej ilosci i ile razy dziennie mozna??? i niewiem czy mozna dawac kaszke jak juz daje poprubowac deserkow i pije soczek rozcieńczony z wodą.... nie chce mu zrobic zamieszania w brzuszku jakiegoś... :( podpowiecie cos?? :)

2015-05-23 11:58

Moja siostra robi tak, że puszkę wstawia do gorącej wody i chwilę odczekuje, wtedy nie jest gęste.

2015-05-21 19:23

Martyna ja mleko kolkosowe robię sama bo to z puszki jest twarde - znaczy to śmietanka jest. Jak kupuję puszkę to właśnie wybieram taką która nie chupocze bo wtedy wiecej jest tej śmietanki. Taką puszkę wkładam do lodówki na kilka dni najlepiej a następnie ubijam jak śmietanę kremówkę i mam bitą śmietanę bez mleka :D można oczywiście dodać cukru podczas ubijania.

2015-05-21 08:28

Super! Dziś z %racji trgo że nie mam ryźu to na deser młody właśnie dostanie jaglankę z jabłkiem, choć chyba nie będę miksowć. Bo za dużo ostatnio papek dostawał.

2015-05-20 21:45

Znalazłam - BUDYŃ Z KASZY JAGLANEJ z mleczkiem kokosowym -torebka kaszy jaglanej, -puszka mleka kokosowego, -2 banany - dwie łyżki miodu (oczywiście nie trzeba) z puszki mleka odlewasz szklankę,resztę wlewasz do garnka i dolewasz wodę i gotujesz w tym kaszę, potem wrzucasz kaszę do pojemnika od blendera,dodajesz tą odlaną szklankę mleka, banany,opcjonalnie miód,miksujesz i voila. Na wierzch kładziesz łyżeczkę dżemu malinowego (oczywiście nie trzeba). Ja nie jadłam, ale moja siostra robiła dla teściowej, która nie może jeść glutenu i się wszyscy zachwycali.

2015-05-20 21:39

To taki umowny budyń. Gotuję kaszę jaglaną i miksuję z jakimś owocem, np. z bananem. Wychodzi konsystencja budyniu. Tak też robiłam np. z kaszą manną (gotowałam kaszę z pokrojonymi w kostkę jabłkami i potem wszystko miksowałam - wychodził taki fajny delikatnie różowy budyniek) - bez dodatku cukru/bez chemii/bez mąki itd Jak najbardziej 8-miesięczniakowi możesz podać. Moja siostra gotuje kaszę jaglaną w mleku kokosowym, z bananami - wychodzi przepyszny deser - muszę znaleźć przepis to też wrzucę.

2015-05-20 21:22

Martyna a jak takowy robisz? Można podać 8 miesięczniakowi?

2015-05-20 21:16

Ja jak robiłam budyń z kaszy jaglanej, to mieliłam po ugotowaniu. Łatwiej się mieli, bo kasza już jest miękka.

2015-05-20 19:58

Ja i ryż i kaszki w thermomixie miele, zalewam wodą/mlekiem roślinnym i gotuję tak z 10 minut. Moim dzieciakom bez różnicy czy zmielone ziarenka czy nie. Może kwestia przyzwyczajenia bo one od pierwszego posiłku papek nie dostają. Chcę je karmić metodą BLW.