Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Gotowanie wg 5 przemian, smaków

Data utworzenia : 2014-09-16 17:13 | Ostatni komentarz 2014-10-08 18:15

Zofia-1985

3116 Odsłony
13 Komentarze

Witajcie ponieważ zaczął się temat na ogólnym to chciałam zapytać czy ktoś zna, gotuje albo jest zainteresowany gotowaniem według 5 przemian/ 5 smaków. Jest to kuchnia chińska, którą charakteryzują głębokie zasady filozoficzne i związane z kulturą i medycyną chińską przesłanki. Potrawy według takiej kuchni przygotowane są zbilansowane i energetyczne, zrównoważone i zdrowe. Pięciu przemianom odpowiada 5 smaków. Każdy składnik ma swój smak i dodaje się go w odpowiedniej przemianie, czyli w odpowiedniej kolejności. Moim ulubionym przepisem jest rosół - bardzo rozgrzewający, smaczny, pełen smaku i aromatów. Znacie, jesteście ciekawe? Jeśli któraś tak gotuje to jakie są Wasze ulubione przepisy? Ps. Jest mnóstwo przepisów dla dzieciaczków - zwłaszcza dla alergików :)

2014-09-17 10:33

Moja Amelka ma 11 mcy i ostatnio smakują jej tylko słoiczki mimo ze staram się i gotuje z tych skladnikow które pisza na opakowaniu gotowego dania w słoiku. Do tej pory jakos jej to odpowiadalo a teraz bunt i tylko kupne słoiki podchodzą.

2014-09-17 09:28

Zosia Kasjan ma 13 miesięcy; ) Myślę, że przepisy dla starszych i młodszych mogą być jak najbardziej; )

2014-09-17 09:21

Marta - a w jakim wieku dzieciaczek? Bo Samantka Kassi to wiem, ze ok. 3 letni :) Jak tylko dorwę swój przepisownik, to Wam napiszę jakieś dania :)

2014-09-16 22:34

Ja lubię sama próbować czegoś innego i tak jak już pisałam Lubie dobrze doprawione potrawy - tak samo mój synek; ) Nigdy nie słyszałam o tym, że można tak gotować ale z chęcią zaczerpne wiedzy w tym temacie i oczywiście po zapisuje sobie przepisy ; )

2014-09-16 22:09

Zosiu a napisz jakiś przepis na jedzonka dla dzieci bo moje ostatnio tych moich nie chce jesc tylko kupce.