Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

zdrowe napoje

Data utworzenia : 2014-09-09 17:10 | Ostatni komentarz 2015-02-04 23:17

a.jesiolowska

6362 Odsłony
54 Komentarze

co podajecie dzieciom 8 miesiecznym do picia oprocz wody herbatek ziolowych

2015-02-04 23:17

Tak masz rację andzianecia że najlepiej byłoby żeby dziecko piło wodę a nie uczyć słodki napojów no ale są takie dzieci co wogóle nie chcą pić wody,ja mojego synka od początku uczylam pić samej wody bo najzdrowsza ale wogóle nie chciał mi pić,kilkakrotnie tak robiłam i nic z tego nie będzie pił,dlatego nie chce na siłę mu podawać wodę skoro nie błąd dlatego podaje mu herbatki bardzo slabe albo soczki rozcieńczone z woda to takie pije.Nie ma też dziecka co zmuszać na siłę chyba że chce pić to co innego.Bardzo bym chciała żeby synek pił wodę no ale nic na to nie poradzę niestety :((

2015-02-04 18:16

ja będę podawać w szczególności wodę, bo woda jest najzdrowsza i powinno się ją pić, a po co uczyć na słodkie picia

2015-02-04 14:29

Ja podaje mojemu 7 miesięcznemu synkowi najczęściej herbatki bo wodę przegotowaną nie bardzo chce pić,soczki z warzyw i owoców oczywiście takie które można podawać w danym miesiącu.Soczki przeważnie rozcieńczam z woda przegotowaną wtedy są łagodniejsze bo też nie chce żeby synek przyzwyczaił się do samych soczków to dlatego też podaje mu herbatki.

2015-02-03 22:07

Ja też podaję małemu kompot własnej roboty ( mamusiowej roboty :)) i nic się nie dzieje złego. Chemii we współczesnym świecie się i tak i tak nie ustrzeżemy, niestety.

2015-02-03 09:17

Nie, no z tymi kompotami to przegięcie ;p

2015-02-02 22:43

Li ja też się uśmiałam jak to przeczytałam, bo skoro można dziecku podawać owoce już po czwartym miesiącu życia ( sloiczki) to dlaczego połrocznemu dziecku nie mogę daćsię napić kompotu ?

2015-02-02 22:28

Kompoty po 2 urodzinach?. Co w nich jest nie tak, że nie można wcześniej?! Dziwne, ja osobiście z tym się nie zgodzę, co złego jest w kompocie domowej roboty który jest na bazie wody przefiltrowanej albo źródlanej gotowanym na owocach z własnego ogrodu bez np. dodatku cukru bo ja taki robię. Jakoś mam sto razy bardziej zaufanie do mojego kompotu niż do niejednego soku ze sklepu. No tak dzieciom bezwzględnie nie podawać napojów, wody bez atestów, szkoda, że nie ma takich atestów np. co do mięsa na obiadek dla dziecka np. słynnego fileta z kurczaka - który wcześniej nafaszerowany był sterydami i antybiotykami - nie tylko gotowe produkty powinny mieć atesty ale półprodukty też jeżeli chodzi o dzieci. To tak na marginesie.

2015-02-02 20:35

Ja wprowadziłam teraz jeszcze słabą herbatę malinową, ale szukałam takiej, żeby w składzie były tylko naturalne składniki. No i parzę ją połowę zalecanego czasu i dodaję więcej wody, żeby była słabsza. wea86 - tylko 15% przypadków zakażeń spowodowanych jest przez miód zanieczyszczony przetrwalnikami. W rejonach gdzie wykorzystywane są te przetrwalniki, znajdziemy je też w powietrzu, na roślinach, w instalacjach klimatyzacyjnych, czyli tak naprawdę wszędzie. Ponadto badania wykazały, że zanieczyszczone były próbki np. płatków śniadaniowych. Najważniejsze, żeby kupować miód ze sprawdzonego źródła. Cytuję "W Polsce prawdopodobnie zjawisko to do tej pory nie miało miejsca, gdyż w dużym stopniu zależy ono od rejonu geograficznego występowania przetrwalników laseczek jadu kiełbasianego w glebie. (...) Nie mniej zagrożenie istnieje ze względu na to, że obecnie w kraju znajduje się dużo miodu pochodzącego z różnych regionów geograficznych, tak zwanych miodów unijnych i pozaunijnych." Polecam artykuł http://pasieka24.pl/wszystkie-nr-pasieki/38-pasieka-12009/330-miod-jako-rodo-botulizmu-niemowlt-botulizm-i-miod-cz-ii.html