Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (655 Wątki)

od kiedy można podać zupę szczawiową dziecku ?

Data utworzenia : 2014-09-06 15:22 | Ostatni komentarz 2014-09-10 13:34

mamabasia

65686 Odsłony
8 Komentarze

od kiedy można podać zupę szczawiową dziecku ? moja córeczka ma już dwa latka czy mogę podać taką zupkę ?

2014-09-10 13:34

Nie jadlas? To musisz koniecznie spróbować, najlepsza zupa ever! Ja w tym rokunzapas szczawiu do sloiczkow wlozylam :)

2014-09-10 10:00

Szczerze wam powiem że ja nigdy nie jadłam tej zupy i nie wiem jak to wygląda ale moja znajoma mówi że gotuje i podaję je dzieciom jedno ma 3 i 5 lat

2014-09-09 21:45

Ja dwulatkowi tez bym juz podala, takiej zupy przeciez nie je sie codziennie:)

2014-09-09 12:07

Basia możesz juz podać, tylko koniecznie z jajkiem :) jajko neutralizuje szczawiany :) możesz tez zabielic śmietana czy jogurtem. Nie dajmy się zwariowac ;)

2014-09-09 09:16

Do zupy szczawiowej można dodać żółtko, które neutralizuje właśnie kwas szczawiowy. Jednak tak jah dziewczyny piszą nie podawałabym jej dziecko do pierwszego roku życia. Z drugiej strony, taką zupę jemy raz na jakiś czas, a nie raz w tygodniu więc myślę, że w małych ilościach i z dodatkiem tego żółtka nie zaszkodzi ;-)

2014-09-08 20:18

W szczawiu jest kwas szczawiowy taki jak w rabarbarze i nie poleca się podawania tych dwóch rzeczy zbyt często małemu dziecku. Najlepiej jest jeszcze trochę poczekać.

2014-09-07 11:01

Mamo Basiu zupkę szczawiową można podawać niby już po 9 miesiącu jednak jeśli chodzi o moje zdanie ja by się wstrzymała chociaż do ukończenia pierwszego roku życia . Zupki szczawiowej można dać ale należy pamiętać o umiarze a tak w ogóle to lepiej jest nawet szczawiu unikać a zupki jeśli ci bardzo zależy to dać tylko na spróbowanie , zwłaszcza jeśli dziecko miało problemy z układem moczowym bądź z nerkami . Szczaw zawiera kwas szczawiowy, który bardzo odwapnia kości! Kwas wiąże w organizmie wapń - powstają szczawian wapnia , a ten jest nierozpuszczalny i odkłada się. Od spożywania za dużej ilości szczawiu dziecko może dostać kamieni nerkowych także pamiętajmy o ostrożności !

2014-09-07 00:56

Tutaj podaja ta zupke od 8 mca ale wg mnie to wcześnie.http://kuchniamamyimalucha.blox.pl/tagi_b/392623/zupa-szczawiowa-dla-niemowlat-przepis.html Ze szczawiem trzeba uwazac bo wypłukuje wapn z organizmu i bardzo obciaza nerki