Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Ryż, kluseczki, cząstki marchewki czyli "grudki" w jedzeniu słoiczkowym . Jeśli dziecko ma problemy z połykaniem grudek w posiłku ...Miksować czy teżnie ??

Data utworzenia : 2014-07-13 13:19 | Ostatni komentarz 2014-07-20 22:17

Magdalenamsl

15935 Odsłony
19 Komentarze

Ostatnio u mojej znajoma podała dziecku obiadek z kluseczkami ,,, jej dziecko nie chciało przełykać obiadku i wypluwało wszystko ..na początku myślała ,że po prostu obiadek mu nie smakuje ale po jakimś czasie dziecko zaczęło się krztusić się ... kiedy daje synkowi obiadek który jest za mało zmiksowany dziecko nie potrafi i nie chce jeść ... pytała mnie ostatnio o radę i przyznam się że nie widziałam co odpowiedzieć ,,, jej synek ma 9 miesięcy ale nie ma ząbków . Z jednej strony trzeba dziecku dawać jedzenie z cząstkami żeby wyrobiło nawyk mielenia pokarmu ,,,jeśli byśmy dawali same ciapki to dziecko może się przyzwyczaić i może mieć póżniej problem ,,ja ze względu na to że jej synek nie ma ząbków poradziłam w pierwszej chwili bez namysłu ,żeby bardziej obiadki miksowała ,żeby mały się jej nie zakrztusił ,,, jak zaczną się pojawiać ząbki to wtedy niech zacznie podawać mniej zmiksowane ... a wy co radzicie ???

2014-07-13 21:28

Dokładnie dopóki się krztusi trzeba przecierać ale co jakiś czas próbować dawać większe kawałki może w końcu się uda. Ząbki swoją drogą ale takie kluseczki lub ryż które znajdują się w gotowych słoiczkach powinno łykać bez gryzienia. Każde dziecko inne jak we wszystkim musi być na to odpowiedni czas.

2014-07-13 20:32

Ja uważam, że jeśli się krzytusi i wypluwa to powinna blendować, czy też przecierać na sicie, żeby mały nie zniechęcił się zupełnie do jedzenia. Mój starszy synek miał 10 miesięcy jak wyszedł mu pierwszy ząbek, a słoiczki od 6-go były już z cząstkami. Mały się krztusił i wypluwał. Przecierałam i jadł bez problemu. Teraz mam ten sam problem z Antosiem (10,5 miesiąca) Ma wprawdzie 4 ząbki, ale wielki problem z jedzieniem grudek. Nie pasują mu i tyle. Niestety też muszę przecierać, choć ostatnio troszkę zostawiam. Nie mam za to problemu z jedzeniem podanym do ręki. Odrywa wtedy całe kawały i je. Może i Twoja znajoma tak zrobi :) Oprócz pieczywa może być np brokuł, banan itp.

2014-07-13 14:15

Może niech za tydzień lub dwa spróbuje podawać z większymi cząstkami jak nie będzie potrafił to trzeba poczekać do pojawienia się ząbków , niech twoja koleżanka śledzi jak sobie radzi maluch ponieważ każde dziecko rozwija się indywidualnie