Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Ryż, kluseczki, cząstki marchewki czyli "grudki" w jedzeniu słoiczkowym . Jeśli dziecko ma problemy z połykaniem grudek w posiłku ...Miksować czy teżnie ??

Data utworzenia : 2014-07-13 13:19 | Ostatni komentarz 2014-07-20 22:17

Magdalenamsl

15934 Odsłony
19 Komentarze

Ostatnio u mojej znajoma podała dziecku obiadek z kluseczkami ,,, jej dziecko nie chciało przełykać obiadku i wypluwało wszystko ..na początku myślała ,że po prostu obiadek mu nie smakuje ale po jakimś czasie dziecko zaczęło się krztusić się ... kiedy daje synkowi obiadek który jest za mało zmiksowany dziecko nie potrafi i nie chce jeść ... pytała mnie ostatnio o radę i przyznam się że nie widziałam co odpowiedzieć ,,, jej synek ma 9 miesięcy ale nie ma ząbków . Z jednej strony trzeba dziecku dawać jedzenie z cząstkami żeby wyrobiło nawyk mielenia pokarmu ,,,jeśli byśmy dawali same ciapki to dziecko może się przyzwyczaić i może mieć póżniej problem ,,ja ze względu na to że jej synek nie ma ząbków poradziłam w pierwszej chwili bez namysłu ,żeby bardziej obiadki miksowała ,żeby mały się jej nie zakrztusił ,,, jak zaczną się pojawiać ząbki to wtedy niech zacznie podawać mniej zmiksowane ... a wy co radzicie ???

2014-07-20 22:17

dziękuję ;)

2014-07-20 22:08

Magdalenamsl, dodam link do tych fajnych gryzaczków. Może kiedyś sie to przyda. http://www.babyono.com/produkty/karmienie/sztucce/gryzak-do-pokarmu-w-pierwsze-smaki.html

2014-07-20 22:05

dziękuje za informacje ja nawet nie wiedziałam o tych gryzaczkach :)

2014-07-19 20:20

Takie gryzaki są fajne dla małych dzieci przy wprowadzaniu diety. Dodatkowo uśmierzają ból podczas ząbkowania. A potem jak dzieciaczek się nauczy normalnie jeść to nie jest to potrzebne.

2014-07-17 23:24

No fakt, że łatwo to się tego nie myje. Ja nawet nie wiedziałam, że są takie gryzaki silikonowe. Nasz Mały tego w sumie za długo nie używał - może ze 2 tygodnie, a potem nauczył się już ładnie rozdrabniać sobie pokarm dziąsłami i nie było nam to potrzebne :)

2014-07-17 23:08

Alicjas to są po prostu gryzaki do pokarmów. Ja osobiscie bardziej polecam silikonowy niż siateczkowy bo jest latwiejszy do umycia. Takie gryzaczkibw swojej ofercie ma firma BabyOno.

2014-07-17 22:55

Moim zdaniem nie powinna już miksować, skoro dziecko ma już 9 miesięcy. Chyba nie ma innego sposobu tylko stopniowo podawać choćby małe ilości z najpierw małymi grudkami, a potem coraz większymi. Niestety zanim dziecko nauczy się prawidłowo jeść takie już nie całkiem gładkie pokarmy, to pewnie nie raz się zakrztusi (powodując przy tym nie lada stres u rodziców), ale to normalny etap i trzeba przez to przejść. Może najpierw spróbować podawać małe ilości na łyżeczce? Albo zgodnie z metodą BLW, dawać dziecku kawałki miękkich warzyw i owoców do rączki, czasami tak jest łatwiej niż jeść pozorną papkę, w której są grudki. Można też przez jakiś czas podawać kawałki jedzenia w takich specjalnych gryzakach z siateczki (nie wiem, jak to się fachowo nazywa), moim zdaniem wyrabia to właśnie taki odruch memłania i rozcierania jedzenia, a przy tym nie ma możliwości, by dziecko się zakrztusiło jakiś kawałkiem. A co do zębów, to nie są tu koniecznie potrzebne, bo dzieci na początku rozcierają pokarm dziąsłami. Naszemu synkowi późno wyrósł pierwszy ząbek - miał już 10 miesięcy, a mimo tego bez problemu jadł na tym etapie kawałki warzyw i owoców, a zupki miał co najwyżej lekko rozgniatane widelcem i to bardziej z tego powodu, by nie bawił się za bardzo jedzeniem, a więcej jadł ;).

2014-07-16 19:59

Obserwuj malca i próbuj stopniowo podawać jak pisałam wcześniej każdy maluch rozwija się indywidualnie nie poddawaj się zacznij od łyżeczki jak nie będzie chciał spróbuj na drugi dzień trochę musisz uzbroić się w cierpliwość :) Powodzenia