Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Nie chce pić mm bebilon pepti dhs

Data utworzenia : 2014-06-09 09:44 | Ostatni komentarz 2014-06-11 19:45

Ewcia2

4924 Odsłony
12 Komentarze

Mój synek wcześniej pil mm bebiko puzniej bebiko HA jadl z apetytem po 100-160ml ale miał pi tym mleku problemu brzuszkowe. Doktorka przepisała nam bebilon pepti dba i wogule niechce tego jeść je po 40ml z przymusu bo przez caly dzień zjadł tylko 200ml:-( co robic?

2014-06-11 19:45

Możesz spróbować podać mu Nestle Sinlac. Jest to kaszka zbożowa, bezglutenowa, bezmleczna dla dzieci z alergią. Rozrabia się ją tylko z wodą, zastępuje posiłek mleczny, jest bogata w wapń. W smaku słodka i dzieci ją lubią. Można podawać po 4-rtym miesiącu. I co najważniejsze jest lekkostrawna, nie zatwardza jak kaszki ryżowe. A co do Bebilonu Pepti może spróbuj wprowadzać stopniowo, na początku zmieszaj 50/50 z mlekiem które synek pił do tej pory lub w jakiejś innej proporcji którą maluszek zaakceptuje i stopniowo zwiększaj ilość pepti aż maluch się do niego przyzwyczai. Powodzenia.

2014-06-11 14:09

ewciu mi sie przypomniało ..ja małemu raz zamówiłam bebiko Comfort bo bylo w promocji i tez kilkanascie podejsc robilismy bo smak byl fatalny ..ale po wypiciu 1 kartonika juz bylo lepiej . Zawsze coś...tak cieżko tym małym brzuszkom dogodzic :)

2014-06-11 12:07

Podobno, żeby dziecko polubiło nowo wprowadzoną potrawę musi jej 12 razy spróbować, po tym czasie można powiedzieć czy coś dziecku smakuje czy nie. Wprowadza się stopniowo, czyli jednego dnia później to samo za 2 dni i tak w kółko. Może to mleko ma inny smak i ja bym podawała to dba na zmianę z wcześniejszym, a jeżeli nie będzie efektu poszłabym do lekarza po zmianę mleka.

2014-06-11 11:58

chodzi mi o to czy codziennie dajesz obiadki ? Jesli sobie wprowadzisz teraz stałe godziny obiadków to potem bedzie Ci dużo łatwiej dzien ogarnac . marchewki nie dawaj w ogole bo to sie przyczynia do zaparć .

2014-06-11 10:54

Nie podaje regularnie, a to musi być regularnie?

2014-06-11 10:52

no gotuje mu rosołek z pietruszka, odrobina marchewki , a wczoraj dałam mu 1raz ze słoiczka zupkę jarzynowa niechcial mi jeść i się krzywil ale sprubowalam mu dać po paru godz to też się krzywil ale zjadł 4lyzeczki. Co jeszcze moge mu podawać przy zaparciach i alergi? Dzisiaj pujde bo akurat mleczko mi się kończy.

2014-06-11 10:33

a wiec problem nie leży po stronie mleka ...Na jakim etapie jestescie z obiadkami ? podajesz regularnie ? Z tą pokrzywką byłaś u lekarza ?

2014-06-10 07:52

synek ma 5mc pil normalne bebiko ale ciągle miał sucha skore oto opisywalam na temat skory na moim forum. I doktorka doradziła kupić mleko HA wiec kupiłam bebiki HS ale po tym mleku miał zaparcia wiec poszłam do doktorki i przepisała mi mleko bebilon pepti dba po którym też ms zaparcia i na rączkach taka czerwona skore jakby pokrzywka czy coś. I w dodatku je mi tylko max po 60ml co 5nawet 6godz:-( a to mleko wcześniejsze jadl mi po 100-160co 3max 4godz :-(