Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Kawa dla dzieci / Zbożowa, cappuccino , rozpuszczalna ...Czy wasze dzieci piją kawę???

Data utworzenia : 2014-06-05 10:26 | Ostatni komentarz 2015-12-19 13:25

Magdalenamsl

8891 Odsłony
59 Komentarze

Ostatnio spotkałam się z dziwnym ,,, dla mnie przynajmniej dziwnym zjawiskiem..a mianowicie nasi znajomi daja swoim dziecią 4 i 5 letnim kawe do picia ...Zdziwiłam się i zapytałam dlaczego w ttym wieku daja im kawe o oni na to ,,, Bo lubią i już. Czy wy też się spotkaliście z takimi przypadkami a może sami dajecie kawe swoim dzieciom ??

2015-12-19 13:25

Na chwile obecną moje maluchy są za małe na kawe. Wolałabym raczej podać kakao. Z tego co wiem, niektóre kawy mają dodatek to się chyba nazywa suszone buraki czy coś takiego. Wiem, że kobiety w ciąży ze względu na ten dodatek nie powinny właśnie pić takiej kawy.

2015-12-10 16:08

W szkole podsawowej pilam inke i cappuccino oczywiście bez kofeiny. Bardzo to lubiłam . Córce zamierzam kawę zbożowa niedługo podać.

2015-12-10 09:12

Jak już to raczej kakao ;)

2015-09-27 21:55

Mój syn ma niecałe pół roczku, więc jak wiadomo mu nie podaję. Pamiętam sama po sobie, że Cappuccino piłam w szóstej klasie podstawówki, czy gimnazjum, tak z ciekawości, czy nawet wówczas taka moda była. Ale to już takie dzieci nie dzieci. Co do zbożowej słyszałam niejednokrotnie, że jest zdrowa. Kiedy byłam dzieckiem w podstawówce, rodzice namawiali mnie do picia Inki, ale nie chciałam, bo mi po prostu nie smakowała. O rozpuszczalnej w ogóle długo nie ma mowy.

2015-09-26 19:47

no dokładnie :) ja mówię Inka na każda kawę zbożową ale najlepsza taka do gotowania :)

2015-09-26 16:44

Klio prawdziwe kakao jak najbardziej też możesz podać. Nasiona kakaowca to bardzo bogate źródło magnezu. Pierwiastek ten korzystnie wpływa na pracę naszego organizmu i utrzymuje go w normie. Filiżanka prawdziwego kakao: usprawnia przepływ krwi, dotlenia krew, utrzymuje właściwy rytm serca, przeciwdziała zmęczeniu, odżywia mózg, dzięki czemu poprawia się jego wydajność, poprawia nastrój http://dziecisawazne.pl/prawdziwe-kakao-nie-jest-zle/ Ale kawy zbożowej też się nie bój. Tylko tak jak dziewczyny pisały wybierz jakąś dobrą kawę, niekoniecznie Inkę bo ona już jest troszkę przetworzona.

2015-09-26 12:41

Dzięki dziewczyny za rozwianie moich wątpliwości w tym temacie :) jeśli się na nią zdecyduję to na pewno nie będzie to instant..choć nie wiem czy bardziej nie byłabym skłonna przy prawdziwym kakao.

2015-09-26 10:24

Nie wierzę, że rodzice są na tyle bezmyślni aby podawać dziecku kawę... Gratuluję znajomym głupoty...a może źle ich zrozumiałas chodziło im o kawę zbożowa z cykorią? A nazywają ja kawa rozpuszczalna?