Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Nowy schemat żywienia niemowląt - co o nim sądzicie?

Data utworzenia : 2014-06-03 08:37 | Ostatni komentarz 2014-08-01 15:00

mamuśka

4239 Odsłony
14 Komentarze

W maju br. podczas VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci został ustalony nowy schemat żywienia niemowląt. Kilka rzeczy diametralnie zmieniono i tak na przykład dzieci karmione mm mają być karmione na żądanie, przy wprowadzaniu nowych pokarmów dziecko decyduje o wielkości porcji i nie trzeba odważać ilości pokarmu, od pierwszych posiłków możemy wprowadzać mięso i ryby. Ponadto jajko ma być wprowadzane w całości a nie jak dotychczas tylko żółtko. Mnie najbardziej zdziwiło zalecenie aby podawać produkty potencjalnie alergizujące, czyli np.truskawki po pierwszym roku życia, a nabiał dla dzieci około 7 miesiąca. Co wy sądzicie na temat tych zmian? Trzymacie się schematów wprowadzając pokarmy czy raczej robicie to intuicyjnie.

2014-08-01 15:00

Zapraszamy do naszego sierpniowego artykułu Nowy schemat żywienia niemowląt 2014 http://www.lovi.pl/pl/diet/530/1 i dyskusji pod nim. Ten wątek zamykamy

2014-06-07 13:45

http://babyonline.pl/nowy-schemat-zywienia-niemowlat-2014,schemat-zywienia-niemowlat-artykul,15669,r1p1.html

2014-06-07 04:01

a ma któraś link do tego nowego schematu?

2014-06-06 16:21

u nas troszkę schemat jest zmieniony niż ten o którym piszesz glowie ze względu na skaze bialbowa,,, corka nie jada produktów mlecznych i omija produkty wysokoalergizujace ... nawet banana mogę jej wprowadzić dopiero po 10 miesiącu .. karmienie tezjest zmienione ,, od początku karmiłam mało co 3 godziny z zegarkim w reku ,,a nie na zadanie ....jednym słowem ,,,schemat u nas jest do góry nogami

2014-06-04 16:41

Ja myślę, że te schematy mają być taką tylko wytyczną bardziej chyba chodzi o edukację i pokazanie rodzicom pewnych standardów, a nie mówienie co i o której mają podać dziecku. My i tak mocno musieliśmy się pilnować własnych obserwacji, bo synek od samego początku alergikiem był.

2014-06-03 22:23

Ja schematów używałam poglądowo, żeby mniej więcej wiedzieć jak to wygląda. Fakt bawiłam się w tą połowę żółtka i to dla mnie było najbardziej męczące, ale teraz jak córka ma prawie rok, to spróbowała już większości produktów. Co do samych schematów to 30 lat temu były inne, za 30 lat będą inne. Schemat ma być pomocą, a nie wytyczną w karmieniu dzieci.

2014-06-03 19:30

moim zdaniem schemat jest super! dość intuicyjny, a nie "od-do". patrząc na niego, dochodzę do wniosku, że robiłam podobnie, zanim nowy schemat się ukazał. no, tylko jajo całe zaczęłam podawać w 10 miesiącu, wcześniej jednak samo żółtko, tak mnie przerażała wizja mojego dziecka silnie reagującego na ten potencjalnie niebezpieczny alergen ;)

2014-06-03 16:07

Sylwia S dodała link do schematu http://lovi.pl/pl/forum/8/2745. Ja podpisuję się pod nim obiema rękami. Intuicja i rady Dziewczyn spowodowały, że postępowałam zgodnie ze schematem nim się jeszcze ukazał ;)