Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Dieta dziecka uczulonego na ziemniaki

Data utworzenia : 2014-05-28 22:56 | Ostatni komentarz 2014-06-02 13:20

Magdalenamsl

3908 Odsłony
9 Komentarze

Witam moja córka ma AZS i dodatkowo jest uczulona na ziemniaki i banana ...Macie jakies pomysły na nowy słoiczek? Dziecko ma 6 miesiecy

2014-06-02 13:20

Magdalenamsl , ja osobiscie takiego problemu nie mialam, ale znam mame chlopca (teraz 2 lataka) ktory jest uczulony na ziemniaki, mleko (ma skaze bialkowa ) i ma wrazliwa skore ogolnie. Powiem ci tak, ona na poczatku ja sie dowiedziala ze maly ma uczulenie na ziemniaka, to wyeliminowala go z diety. Maly jadl wtedy wszystko procz zeimniakow, ale ze bylo to uporczywe po czasie sprobowala znow i okazalo sie ok. roku ze uczulenie juz nie wystepuje, wiec byla to chwilowa nietolerancja pokarmowa. Dlatego pamietaj by co jakis probowac jednak z tym ziemniakiem. Wybor sloiczkow jest ogromny, duzo jest takich bez ziemniaka, np brokuly , szpinak, marchewka, kalafior, zupki rosoły, krupniczki, owocki, kaszki. A tak wogole to skoro twoje dziecko jest alergikiem i ma AZS, to diete powinnas zaczac rozszerzac dopiero jak dizecko skonczy 6 miesiecy, lekarze w takich przypadkach radza jak najdluzej karmic wylacznie piersia, bo to ochronia i wzmacnia uklad immunologiczny. A to pomaga wyleczyc alergie. radzilabym wiec ostroznie z tym podwaniem nowych pokarmow, dawaj dziecku podstawowe warzywa(procz ziemniakow) , do tego czasem jakas kaszka, i czasem pprzecier owocowy. Powinno byc z czasem coraz lepiej.

2014-05-31 10:15

na pewno sprobuje dzięki :)

2014-05-31 08:39

Moje dziecko jest również alergikiem i ma AZS oraz astmę. Od samego początku gotowałam sama ale miała pomrożone warzywa z własnego ogródka, a właściwie od teściowej:) Robiliście testy alergiczne? Ziemniak moim zdaniem to nie problem, możesz dawać ryż i kaszę, szczególnie kaszę jaglaną polecam bo jest jednym z najbardziej wartościowym produktów, tylko uważaj na upały, bo jaglanka rozgrzewa i dzieciaczek Ci się upoci:D Tą kasze możesz podawać już od 4 miesiąca, nie ma glutenu i nie powoduje alergii. Do jaglanki możesz dodać owocki lub warzywa. Ryż i kaszę możesz ugotować sama a warzywa czy owoce dodać ze słoiczka. Jeśli chodzi o kupowanie warzyw to obecnie zamiast świeżych lepiej kupić mrożone - mrożonki są zazwyczaj produkowane w okresie kiedy dane warzywo jest najtańsze, a więc w środku sezonu i ja wychodzę z założenia, że takie warzywo nie potrzebuje podsypywania i nie jest na prędce sprzedawane bez odczekania okresu karencji nawozu czy innego środka chemicznego. Nie oszukujmy się obecnie wszystko hodowane na większą skalę potrzebuje nawozów i oprysków, problemem jest to że na początku sezonu często nie zachowuje się bezpiecznych odstępów od oprysku do zbioru.

2014-05-29 20:35

dzięki za rady :)

2014-05-29 17:58

Magdalena moje dziecko nie jest alergikiem i moze jesc wszystko . Gotuje mu teraz głównie sama , zdarza sie ze kupie gotowca .. Widzisz czyli juz cos mozesz dawac miesko gerberka + marchewka +brokul ( pierwsza łyzeczka - jednoskadnikowe) i zobacz jaki obiad fajny :) nastepnego daj miesko z sama marchewka nastepnego sprobuj same brokuly potem kalafior ..wiem ze mamy alergików maja cieżko i szczerze wspolczuje

2014-05-29 11:55

moja corka je indyka gerber i jest ok miesko jej nie uczula ... ty gotujesz swojemu maluszkowi .CZy twój maluszek tez jest alergikiem ?? Pytam bo jeśli dziecko nie ma alergii to nie ma problemu z gotowaniem ,,, pierwszej corce gotowałam i wyszlo jej to na zdrowie . Mrozonki są bardziej bezpieczne dla alergika?

2014-05-29 11:41

szkoda , że sobie nie mroziłaś warzyw teraz miałabys w sumie problem z głowy . Alergolog ma racje teraz warzywa nie sa zdrowe i zalecane ..ja siegam po te mrożone paczkowane i na nich gotuje . Może kupuj jednoskładnikowe ? Brokuły , marchewka , kalafior itd ..możesz kupic słoik mieska z indyka + jakis słoiczek np kalafior i w taki sposob :) Gerber ma od 6 msc miesko z indyka

2014-05-29 09:13

Przetestowałam już jabłko marchew ..i obiadek z królikiem i indyka ...Jest uczulona na ziemniaka wiec wszystkie słoiczki z ziemniakami odpadają .. wprowadziłam tez banana ale także ma uczulenie .. nasza arelgolog odradzila mi gotowanie samemu posilkow np. ... brokol . Jej zdaniem teraz jest za dużo chemii i mam do roku czasu dawac jej tylko to co w słoiczkach . Czy wasze dziecko bedac alergikiem tez ma ten problem ,, czy może ktoras z was gotuje sama warzywka dla małego alergika???