Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

dieta dwulatka- co powinien jeść a czego jeszcze nie?

Data utworzenia : 2014-05-15 21:56 | Ostatni komentarz 2014-05-25 21:10

Sophie2012

3836 Odsłony
17 Komentarze

Zastanawiam się co koniecznie powinno znaleźć sie w diecie 2 latka . Czy są jakies posiłki napoje których nie może? co z herbatą? sama nie wiem co dawać do picia moja córka pije głownie wodę ale chciałabym jej troche odmieniać.

2014-05-16 11:20

Dwulatek ma już szerokie pole do popisu jeśli chodzi o jadłospis. W zasadzie to z rzeczy ewidentnych to grzyby nie powinny się znaleźć na stole, ja również pieczarek nie daję. Zer smażonymi i ciężkimi potrawami też trzeba uważać, no i z przyprawami nie przesadzać. Ważne aby maluch jadł sporo warzyw i owoców, aby posiłki były zbilansowane i dostarczały wszystkich wartości odżywczych , no i aby dieta nie była monotonna i jednolita. Jeśli chodzi o napoje to herbata czarna według mnie nie służy nawet dorosłym. Ja podaję owocowe - ale te na bazie suszu - trzeba sprawdzić skład czy nie jest to herbata czarna aromatyzowana. Można podawać maluchowi różnego rodzaju soki czy własnoręcznie zrobione kompoty - byle nie za słodkie. Do wody możesz dodać kilka kropel cytryny lub listków mięty. No chyba, że córka jest alergiczką to wtedy sprawa wygląda inaczej ale jeśli nie ma problemów to ze spokojem możesz zróżnicować dietę i napoje.