Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

dieta dwulatka- co powinien jeść a czego jeszcze nie?

Data utworzenia : 2014-05-15 21:56 | Ostatni komentarz 2014-05-25 21:10

Sophie2012

3835 Odsłony
17 Komentarze

Zastanawiam się co koniecznie powinno znaleźć sie w diecie 2 latka . Czy są jakies posiłki napoje których nie może? co z herbatą? sama nie wiem co dawać do picia moja córka pije głownie wodę ale chciałabym jej troche odmieniać.

2014-05-25 21:10

mamuska my mamy raczej na mysli soki w kartonikach ze słomka .. Słomki jeszcze nikomu chyba nie zaszkodziły i sama nie widze nic przeciwko ;)

2014-05-25 21:03

Herbatkę mała pije od czasu do czasu ale owocową, nie podaje jej dziecinnych od pewnego czasu są słodkie ;/ a mała niezbyt chętnie je piła, już bardziej soki rozcieńczone z wodą czy też samą wodę. Picie ze słomki sprawdza się u nas przy wieczornej kaszce mannej ;) Warto pamiętać o słomkach w przypadku aft u dzieci- nam poleciła pediatra i super się sprawdziły, jednak kupnych soków mala rzadko pije, wolę już kupić kubusia jeśli mam do wyboru.

2014-05-23 20:14

U nas słomka uatrakcyjnia każdy napój i nie widzę przeszkód. Mój pił z bidonu ze silikonową słomką jak miał rok i do tej pory to lubi. Gdzieś tu nawet chyba czytałam, że picie przez słomkę jest polecane przez logopedów i faktycznie znalazłam w babyboom: "Picie przez słomkę Podczas prawidłowego picia przez słomkę wargi są mocno wysunięte do przodu i zebrane w „dziubek”. Ich rola polega na ciągłym, szczelnym utrzymaniu rurki w taki sposób, żeby przede wszystkim zassać płyn oraz utrzymać stabilność pozycji. Maluch silnie angażuje mięśnie (pracuje mięsień okrężny ust oraz inne, bardziej odległe). To doskonałe ćwiczenie usprawniające mięśnie twarzoczaszki, co wpływa na umiejętność artykułowania dźwięków. Picie przez rurkę kształtuje również długość fazy wdechu i wydechu. Mówienie odbywa się na wydechu i do prawidłowej artykulacji każdy z nas musi wyćwiczyć odpowiednio długi wydech. Ucząc się picia przez rurkę, dziecko ćwiczy również umiejętność kontroli i dystrybucji powietrza podczas wdechu i wydechu oraz całą mechanikę oddychania. To wszystko w dużym stopniu wpływa jakość emisji głosu."

2014-05-23 15:32

herbata nie jest dla dzieci soczki ze słomką daję bardzo rzadko, czasem jak jestem na spacerku i nie mam pica to jest wtedy dobre rozwiązanie

2014-05-23 14:18

sokow ze slomka nie polecam...moj pil raz bo dostal ale jakos nie mam przekonania ;) Kubusie owszem .. Tak samo nie polecam samej wody ...ja staram sie codziennie 1 sok jednodniowy malemu podac ..glownie marchew ale jablko i inne tez wchodza w gre ...herbata nie jest polecana ;)

2014-05-23 14:03

Dzięki dziewczyny :)

2014-05-23 13:31

2latek powinien już wszystkiego spróbować! Poza wodą do picia są jeszcze przeróżne soki, np. Kubusie, soczki ze słomką, słaba herbata, kakao, soki 100%.

2014-05-22 21:38

Kasiu a mój bananu uwielbia !! do reki i takie zblenderowane ..czasami zjada 2 dziennie ;) ogolnie zauwazylam , ze owoce lubi ..nawet kwasnie pomarancze :)