Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Jak przekonać dziecko do jedzenia słoiczkow nie tylko tych słodkich

Data utworzenia : 2014-03-20 13:19 | Ostatni komentarz 2015-02-27 20:53

Nesya

5959 Odsłony
20 Komentarze

witam serdecznie :) :) Moi drodzy ostatnio podawalam corce pierwsze łyzeczki słoiczkow marchewka jej smakowała tak samo z ziemniaczkiem , potem dostała jabłuszko lekko kwasne ale zjadła kolejny był slodki deserek z banankiem i od tamtej pory nie chce nic innego , jabłuszkiem juz pluje bo lekko kwasne, marchewka z ryzen to samo . Nie wiem co teraz zrobic by powrocila do jedzenia wszystkiego a nie tylko tych słodszych dań. Karmie piersia staralam sie jej dolozyc troszke mleka do tego obiadku ale nic to nie pomoglo.

2014-03-20 20:36

ja też uważam, że mogłaś najpierw wprowadzać warzywa, ja sama na słoiczkach zaczynałam i najpierw doszłam do jarzynowej i dopiero podawałam deserki. Moje dziecko ma podobnie, jak coś nie jest słodkie od razu wypluwa, dziś np podawałam mu zupkę jarzynowa ugotowałam dodałam króliczka i kaszkę mannę jadł jadł i nagle się zakrztusił więc dałam mu popić bardzo mądra mama dała soku i kolejne łyżeczki obiadku nie weszły już do buzi, a na dodatek tak zaczął pluć że mam teraz ścianę do malowania. I zgadzam się z Silje musisz to przetrwać, odstaw na jakiś czas owoce (wprowadzisz je z kaszkami na śniadanko np, albo deserek jakiś na podwieczorek). U mnie syn nie chciał jeść ziemniaka więc mu odpuściłam i teraz już 2 miesiące je i nawet pół ziemniaka na wielki garnek dodać nie mogę bo nie zje nie wiem czemu. Dzieci bardzo są wyczulone na smaki i jak się odzwyczai od warzyw to będziesz miała duży problem, dlatego cierpliwie od początku wprowadzaj warzywa. A może spróbuj sama ugotować marchewkę z ziemniaczkiem (ja ostatnio trafiłam na słodka marchewkę bardzo, tak że młodemu aż uszy się trzęsą jak je).

2014-03-20 17:43

Musisz przetrwac. Podawaj obiadki, z deserkow calkowicie zrezygnuj. Na poczatku bedzie placz, wojka, armagedon, ale jak bedziesz konsekwentna to bedzie dobrze. Dziecko czasami mus sprobowac nawet 10-20 razy zanim zaakceptuje nowy smak. Musisz uzbroic sie w cierpliwosc :)

2014-03-20 14:14

No moim zdaniem to moglas na razie darowac sobie deserki i wprowadzac kazdy obiadek przeznaczony dla wieku w którym jest Twoja córcia ..zrobilam identyczny blad i moj maly do dzis woli slodkie deserki niz obiadek ..a ma 14 msc :( Mam duzy problem z jego jedzeniem .. Pamietaj aby na raziee nie wprowadzac slodkich kaszek bo po podaniu moze kompletnie sie odwrocic od obiadków . Na kilka dni odstaw całkowicie wszystko inne , podawaj tylko piers ..po tygodniu spróbuj znowu podac obiadek .. Mój K. przez pierwsze 3 łyzeczki musiał byc oszukiwany niestety ..po 3 , 4 łyzeczkach zorientował sie ze mu jednak smakuje i cały obiadek ładnie zjadł ..a jak oszukiwałam ? W jednej rece butelka z woda albo smoczek a w 2 łyzeczka z obiadkiem ..jak widział zblizajacy sie smoczek wkladałam obiadek i tak z 3 razy .potem juz bylo ok . ale to jest ta roznica ze Twoja pluje a Kacpi po prostu buziaka nie otwierał ..spróbuj tego co napisałam jesli chcesz oczywiscie i napisz czy sie udalo

2014-03-20 13:32

Nesya a w jakim wieku jest twój maluszek?