Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Gdy maluch nie chce jeść

Data utworzenia : 2013-01-27 20:53 | Ostatni komentarz 2014-01-15 14:34

Maria.Z

4013 Odsłony
15 Komentarze

Mojej coreczce zaczelam rozszerzac diete dalam jej marchewke, jablko, potem jablko z dodatkami. Jednak ostatnio widze duza nie chęć malej do tego jedzonka, nie chce jej zmuszac do niczego ale chcialabym by poznawala smaki a nie tylko mleko. Co robic by chciala jesc? W czym tkwi problem?

2013-01-28 22:46

Podawaj po kilka łyżeczek i lepiej byłoby zacząć od tych mniej słodkich słoiczków czyli obiadków, marchewka z ziemniaczkiem, dynia z ziemniakiem, itd. Okres ząbkowania też sprzyja wachaniom w jedzeniu. Trzeba się przygotować na to, że czasami maluch zje całą porcję i będzie chciał jeszcze a za 2 dni może być nawet to samo na obiad a on zje pół słoiczka i dalej nic. Na pewno nic na siłę, bo zmuszanie do jedzenia jest najgorsze i nie próbować podawać np. parówek jak będzie miało np. 7m aby cokolwiek zjadło, bo wiadomo że maluchy ciągnie to co zakazane czyli nasze jedzenie.

2013-01-28 21:02

moze z czasem zasmakuje, czytalam by dziecku dawac posilki gdy nie jest najedzone ani glodne ale u nas to srednio dziala

2013-01-28 15:32

mam ten sam problem. Wprowadzamy pierwsze posiłki i nic jej nie smakuje

2013-01-28 14:50

Joanna M. masz racje idą ząbki, a tesciowa mowila ze nie taa guzik sie zna! ja wiem lepiej niby dzieci wychowala a nie widziala ... i niby one takie doswiadczone i pomocne taaa napewno

2013-01-27 22:34

gdy podalam pierwszą marcchwkę to spluta byłam ja, synek, pies , dywan i wszystko dookoła. Jeśli masz nosidełko samochodowe 0-13kg posadź tam dziecko (będziesz miał dwie ręce wolne) na sam czubek łyżeczki nałóż np jabłko ze słodką marchewką i potrzyj usta. Powtarzaj to kilka razy dziennie do skutku aż coś wpadnie do buzi, ewenyualnie jakis owoc np morele ze słoiczka. Jeśli nie zauważysz postepów, to w sklepach dla dzieci ą specjalne smoczki takie z siateczką, można siateczkę zamoczyć w jedzonku i wraz ze smoczkiem podawać dziecku - kolezanki córka tak właśnie zaczęła jeść pierwsze deserki aż w końcu polubiła.

2013-01-27 21:49

Powiem, Ci co wiem z teorii, bo my rozszerzanie diety zaczynamy za miesiąć. Otóż, nie przytoczę teraz źródła, ale przeczytałam, że nowy smak dzieciaczek może zaakceptować nawet po 20 razie. Nie należy się poddawać i podawać a nie zmuszać, Nie można zakładać, że dziecko czegoś nie lubi. Nam się może tak wydawać, i przez to nie podajemy danego produktu, a jezt zupełnie inaczej. Pediatra zasugerował nam, by pierwsze pokarmy np. jabłuszko podać najpierw jako soczek. Gdy Maluch nie chce pić, mieszamy to z mlekiem z piersi (nie karmie mieszanką więc nawet nie wiem czy to można z czymś mieszać) i stopniowo zmniejszamy ilość mleczka. Wtedy podajemy dopiero tarte jabłuszko i powtarzamy z mleczkiem jak jest potrzeba. Nie chce Cie namawiać, do danej metody. My wprowadzamy metodą BLW. Poczytaj i jak się zdecydujesz spróbuj. No i koniecznie napisz co i jak.

2013-01-27 21:41

a może ząbkowanie się zaczyna? Mój syn miał takie dni, że odmawiał jedzenia, mimo iż zazwyczaj wcina z ochotą:) Nie zmuszaj dziecka na siłę, ale próbuj zachęcać. Najważniejsze, aby nie brakło płynów i mleka.