Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Gdy maluch nie chce jeść

Data utworzenia : 2013-01-27 20:53 | Ostatni komentarz 2014-01-15 14:34

Maria.Z

4001 Odsłony
15 Komentarze

Mojej coreczce zaczelam rozszerzac diete dalam jej marchewke, jablko, potem jablko z dodatkami. Jednak ostatnio widze duza nie chęć malej do tego jedzonka, nie chce jej zmuszac do niczego ale chcialabym by poznawala smaki a nie tylko mleko. Co robic by chciala jesc? W czym tkwi problem?

2014-01-15 14:34

wątek zamknięty (chyba że Patuszka przepis na bułeczki poda :)))) Zapraszamy do wątku: Maluch niejadek http://lovi.pl/pl/forum/7/37/1

2013-05-06 12:11

Patuszka, a przepis na te bułeczki podasz?

2013-05-04 14:40

Moja córka od urodzenia miała apetyt i to duży.I po roczku miała taki etap,że nic nie chciała jeść.Wszystko było na nie.Ja oczywiście od zmysłów odchodziłam,bo bałam się że zasłabnie,osłabnie,będzie miała niedobór witamin itp od razu czarny scenariusz.I chodziłam za nią i wpychałam jej jedzenie,żeby tylko coś zjadła.I teraz wiem że to był błąd.Koleżanka,która zresztą jest dietetyczką uświadomiła mi kilka rzeczy.Przede wszystkim w jakieś postaci ja podaje małej jedzenie,czy nie jest to jakaś papka mdła bez wyrazistego koloru.No i faktycznie od razu zauważyłam że w daniach dla małej popadłam w rutynę,a to mogło się córce znudzić bo dziecko je oczami.Zaczęła przygotowywać ładnie wyglądające posiłki co od razu zwróciło uwagę małej,ale też nie od razu się przekonała.Ale grunt to nie wpadać w panikę.Ważne żeby też nie przekarmiać malucha,jeść wspólnie jak się tylko da a nie sadzać dziecko przy stole i powiedzieć mu masz zjeść obiad jak idę coś tam zrobić i jak przyjdę to ma być zjedzone.Pamiętajmy też że malec nas obserwuje:)

2013-04-30 20:45

Ja robiłam pure z dyni i gotowałam w małych poręcznych słoiczkach, tak, że idealne były na porcję dla malucha lub jako dodatek do ciast czy bułeczek dyniowych, które gorąco polecam:) Taką bułeczkę to nawet niejadek z chęcią zje:)

2013-04-30 12:54

monika_b zapraszam na dynię do nas:) u nas jeszcze w garażu przechowana od zeszłego sezonu. Dwa tygodnie temu rozprawialiśmy się z mega gigantem, trzeba było obdarować znajomych bo sami byśmy nie przejedli, a szkoda zmarnować. Jeszcze jedna mała została. Nam też było szkoda miejsca w zamrażalniku więc zostawiliśmy w chłodnym garażu przylegającym do domu i świetnie przetrzymała (w ubiegłym roku dynie zostały w domku gospodarczym i przemarzły).

2013-04-26 16:32

Tatko u nas podobnie, czekamy na dynie :) Właśnie dziś rozmawiałam z koleżanką nt przepisów, w których występuje dynia i już nie mogę się doczekac sezonu. Nie pomroziłam więc nie miałam. Gdybym rozszeżała dietę w czasie "dyniowym" od niej bym zaczęła :) To znaczy położyłabym ją na stoliku obok marchewki i ziemniaka (my BLW).

2013-04-26 13:43

bialutka91 a dlaczego dania z dynią odpadają?? My od dyni zaczynaliśmy rozszerzanie diety ponieważ jest w zasadzie bez smaku - oczywiście sama w sobie bez przypraw. W niektórych krajach właśnie z tego względu od dyni rozpoczyna się rozszerzanie diety a nie od słodkiej marchewki czy jabłka.

2013-04-26 13:04

Na pewno nie wolno na dziecko krzyczeć ani zmuszać do jedzenia. Wiadomo mały człowiek naśladuje rodziców i będzie wolało zjeść to co oni. Mój synek widząc jak ja jem np. jabłko sam wyciągał rączki. Podając słoiczki najpierw łysia dla mamy a potem dla synka. Marchewki nie chciał za bardzo jeść, dopóki nie zaczął pomagać mi przy jej przygotowaniu (dotykał kubeczka, marchewki i patrzył jak mama miksuje ją w blenderze). Lepiej nowości wprowadzać jak maluch nie jest głodny bo będzie marudził i pluł. Lepiej też zaczynać od warzyw niż słodkich owoców. Chociaż wszystkie dania z dynią odpadają. Niestety są potrawy, których dziecko za nic nie tknie nawet po 40 razie. Ostatnio zauważyłam, że Fi woli jak jedzonko jest bardziej kolorowe, a stół zabawnie nakryty. Jemy też bawiąc się np. w samolocik łyżeczką, a czasami daje małemu łyżkę do ręki i niech sam wcina. (ma 8 miesięcy) to nic, że się umorusa, z własnej rączki najlepiej smakuje ;)