Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

nocne jedzenie mm

Data utworzenia : 2014-02-18 12:24 | Ostatni komentarz 2015-01-18 22:12

Basiek

5837 Odsłony
28 Komentarze

witam, na pewno gdzieś już jest wątek jak oduczyć niemowlę nocnego jedzenia ale nie mogę znaleźć. Naprowadźcie mnie proszę. Mam 11 miesięczną córkę, która do tej pory je w nocy (albo ok 3, ale coraz częściej 5-6 rano). Nie robiłabym może jeszcze z tego wielkiego problemu gdyby nie miało to niekorzystnego wpływu na dzienne jedzenie. Próbowałam smoczka, wody i nic. Nie wiem czy mam siłę żeby ją po prostu kilka nocy przetrzymać i słuchać płaczu. Próbowałam 2 razy i widzę, że lekko nie będzie bo wytrzymałam zaledwie godzinę płaczu ;) Koleżanka robiła swojemu synkowi coraz bardziej rozcieńczone mm. Można tak?

2014-02-22 21:22

Silje, dziękuję za odp. właśnie o to chodzi, że mamy plan dnia i nie ma z tym żadnego problemu. Pilnuję, żeby mała była najedzona, szczególnie w drugiej połowie dnia. Ona sama daje znać już teraz kiedy jest głodna i jest to codziennie o tych samych porach. Na noc dostaje mm z kaszką Sinlac- gęstych nie tknie bo ma odruch wymiotny, już próbowałam na wszystkie sposoby. Sinlac ze względu na alergię i problemy z brzuchem zalecił nam alergolog. Co do ilości to nigdy nie piła tak jak w tabelce, tylko zawsze mniej ale bardzo dobrze przybiera na wadze (cały czas w 50-tym centylu). Już wiele mądrych rad wyczytałam i nie wiem co jeszcze można poradzić. Są teraz noce, że pośpi do 5-6.30, zje i dośpi jeszcze godzinkę więc mam nadzieję, że sama niebawem dojrzeje do odstawienia nocnych butli. Najgorzej jak ząbkuje bo niespokojnie śpi i woła jeść już 2-3 bo często się wybudza.

2014-02-18 19:08

Mleko modyfikowane należy przyrządzać zgodnie z instrukcją na opakowaniu, przy czym jeżeli na opakowaniu jest napisane 210 ml wody - 7 miarek mleka, a dziecko jednorazowo jest w stanie zjeść 150 ml, to możesz podawać mu mniejsze porcje, ale zawsze na 30 ml wody przypada 1 miarka mleka. 11-miesięczne dziecko powinno zjeść 3x210 ml, czyli 630 ml masz do rozdysponowania na całą dobę. Przy czym uważam, że lepiej byłoby podać małej na noc kaszkę na mleku, wtedy będzie spała lepiej. I wprowadzić stałe pory posiłków, ustalić plan dnia. Tak aby wszystkie czynności miały swoje miejsce. O tym jak ustawić dziecko możesz przeczytać w wątku http://lovi.pl/pl/forum/5/774/1

2014-02-18 16:33

Ale karmienie piersią to co innego. Też bym się nie przejmowała. Poza tym to nocne jedzenie zaczęło ostatnio zaburzać jedzenie posiłków w dzień. Lenka nie chce śniadania- je bardzo późno, potem obiad przeciąga się do popołudnia itp. Do niedawna jadła w nocy i normalnie w dzień ale ostatnio tak się porobiło dlatego chciałam jej odstawić jednak tą nocną butlę.

2014-02-18 16:27

Basiek nie można tak miarek musi być tyle ile jest napisane na opakowaniu może jeszcze Twoja córeczka potrzebuje jeszcze jeść mleczko w nocy, może po prostu zrób jej mniejszą porcję mleczka ja swoją córeczkę karmiłam przez ponad piersią rok w nocy i nie widziałam w tym nic złego przyszedł czas i mała sama zrezygnował z karmienia w nocy nic na siłę pozdrawiam