Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Od kiedy kakao?

Data utworzenia : 2014-02-11 09:15 | Ostatni komentarz 2014-11-23 01:56

monia_0309

45496 Odsłony
54 Komentarze

Drogie mamy, zastanawiam sie od kiedy podawać malej kakao. Na jakims forum znalazłam informacje ze można kakao wprowadzic po skonczeniu roku oczywiście kiedy dziecko nie ma alergii, jednak nie powinno sie go podawac codziennie. Na naszym rynku sa dostepne kaszki o smaku kakao dla maluchów, które ukończyły rok. Ja jako dziecko pilam codziennie kakao na śniadanie. Teraz przeczytalam ze kakao jest źródłem szczawianów a czeste spozywanie pokarmow z ich dodatkiem moze doprowadzić do kamicy szczawianowej. Wiedziałyscie o tym? Kiedy wy waszym maluchom podalyscie kakao?

2014-02-11 18:48

ja podaje corce kakao, takie kupne ze sklepu w kartoniku (Danonki sie nazywa chyba) ale podaje rzadko, raz na jakis czas, pierszy raz podalam corce jak miala 13 miesiecy, ale ze ona nie lubi mleka, niechetnie go wypija, kusi jedynia ja picie z rurki dlatego wypija;) ja bym sprobowala czy dziecko nie uczula, jak nie uczula to bym podawala ale nie codziennie tylko np raz na tydzien

2014-02-11 14:52

Kakao jest alergizujące jeśli dziecko nie ma uczulenia na produkty z kakaem mozna podawać, my podaliśmy po skończonych 2 latkach prawdziwe kakao z mlekiem z butelki i niestety nie zasmakowało jej ale za to lubisie kakaowe wcina ;) Kakao zawiera dużo żelaza, magnezu i chroni serce wiec warto podawać dzieciom jeśli lubią

2014-02-11 14:36

są przecież kaszki z kakao z bobovity po 12 miesiącu a z nestle do picia po 9 miesiącu o smaku czekoladowym moja córeczka chyba z dwa razy piła tą kaszkę do picia jak zbieraliśmy kody na kocyk i misia i nie dostała żadnego uczulenia a co do kakao zrobiła mojej córce ostatnio ale nie chciała pić jego, moja córeczka ma 1,5 roku uważam że jeśli dziecko lubi kakao to można mu je dać albo dwa razy w tygodniu

2014-02-11 14:15

Zobaczymy co jeszcze dziewczyny powiedzą. Może któraś już dawała kakao i jest bardziej w temacie niż ja. Ja tylko dedukuję i wyciągam wnioski z tego co już wiem :)

2014-02-11 12:22

Silje chyba jeszcze sie wstrzymam z podaniem kakao.

2014-02-11 11:36

Hmm... skoro czekolada jest silnie alergizująca, a robi się z kakao to moim zdaniem kakao w czystej postaci lepiej podać później niż wcześniej. Przy czym trzeba zwrócić uwagę jakie to jest kakao, bo jeśli chodzi o kakao instant (np. Puchatek) to bym się wstrzymała przynajmniej do drugich urodzin. To są napoje przetworzone, dosładzanie. Większość z nich można przygotować z wodą a nie mlekiem. Monika jak bardzo chcesz spróbować to próbuj, daj małej trochę kakao i obserwuj :) Tylko wybierz to niedosładzane i ewentualnie zamiast cukru dodaj miodu :)