Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Od kiedy kakao?

Data utworzenia : 2014-02-11 09:15 | Ostatni komentarz 2014-11-23 01:56

monia_0309

45497 Odsłony
54 Komentarze

Drogie mamy, zastanawiam sie od kiedy podawać malej kakao. Na jakims forum znalazłam informacje ze można kakao wprowadzic po skonczeniu roku oczywiście kiedy dziecko nie ma alergii, jednak nie powinno sie go podawac codziennie. Na naszym rynku sa dostepne kaszki o smaku kakao dla maluchów, które ukończyły rok. Ja jako dziecko pilam codziennie kakao na śniadanie. Teraz przeczytalam ze kakao jest źródłem szczawianów a czeste spozywanie pokarmow z ich dodatkiem moze doprowadzić do kamicy szczawianowej. Wiedziałyscie o tym? Kiedy wy waszym maluchom podalyscie kakao?

2014-11-23 01:56

Beatka gorzka to gorzka czyli jakies20 % kakao. My taką 75 % jadamy. Kwestia smaku, mój ją lubi.

2014-11-09 19:57

Mamuśka taka czekolada zwykła ze sklepu, która nazywa się gorzka wcale gorzka nie jest. Ja jadłam taką 90% raz w życiu i już więcej się tego nie tknę. Najgorsze było to, że jak ją zjadłam to potem przez 1h nie miałam czym tego popić i smak w buzi był straszny. A co do mycia ząbków to ja proponuję, żeby je szczotkować przed snem od czasu ich pojawienia się.

2014-11-09 10:29

Albo mycie ząbków jak po zwykłej kolacji. Jak byłam u dentystki pierwszy raz to już wtedy wspominała, że tak przed drugim rokiem życia należy o tym pomyśleć aby przed snem zacząć dbać o higienę jamy ustnej. Szczególnie dotyczy to dzieci, które nie jedzą w nocy. W tyn sposób dbamy o dobre nawyki.

2014-11-09 10:16

Ja z kolei bardzo nie lubie gorzkiej czekolady...brrr...aż na samą myśl mnie skręca....Jednak mój syn bardzo ją lubi, podobnie jak normalne, prawdziwe kakao. Oczywiście czasem wypije takiego gotowca w kartoniku,jednak jest to dwa może trzy razy w mc, a prawdziwe kakao pije kilka razy w tyg,przeważnie na śniadanie. Znów tutaj zgodzę się z Beatką, że przed snem lepien kakao nie podawac, ze względu na próchnice.podobnie zresztą jak zwykłe mleko...Przed snem woda najlepsza jest ;-)

2014-11-08 22:27

Z czekoladą kwestia smaku - przyzwyczajenia. Ja gorzką lubię, mój syn też.

2014-11-08 16:15

Dokładnie te kakao dla dzieci to sam cukier i nie ma zbyt wiele wspólnego z tym prawdziwym kakaem, które jest gorzkie. Tak samo czekolada, ta prawdziwa wcale dobra nie jest..., ale akurat mi to prawdziwe kakao smakuje.

2014-11-08 13:32

Ja tez nie jestem zwolenniczką tych mieszanek kakaopodobnych bo one nie mają zbyt wiele wspólnego z prawdziwym kakao, a tylko prawdziwe kakao ma mnóstwo wartości odżywczych. Zresztą po co przyzwyczajać dziecko do słodkich smaków - na to zawsze będzie czas.

2014-11-08 09:52

Kakao jest silnym alergenem dlatego na pierwsze próby warto podać odrobinę i sprawdzić reakcję. Ja zastanawiam się nad wprowadzeniem rano kakao na mm - prawdziwego kakao a nie tylko do rozrabiania typu Nesquik..