Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Mleko roślinne

Data utworzenia : 2014-02-04 00:20 | Ostatni komentarz 2014-02-27 12:13

KasiaCom

5167 Odsłony
21 Komentarze

Ostatnio mój maluch był chory, przy okazji wizyty bardzo dobrej pani pediatry podpytałam o produkty dla alergików. I okazuje się, że wcale nie muszę już podawać tego śmierdzącego mleka HA, ponieważ spokojnie mleko pochodzenia zwierzęcego mogę zastąpić mlekiem pochodzenia roślinnego. I tak już w 4 miesiącu życia dzieciaczku zupełnie bezpieczne jest podawanie mleka ryżowego lub kukurydzianego. Natomiast od 10 miesiąca można spróbować też mleczka migdałowego. Chciałabym się zwrócić jednak do bardziej doświadczonych mam czy próbowałyście podawać takiego typu mleka swoim dzieciaczkom? nie chodzi mi o podawanie np do kaszek, tylko samo mleko jako butla?

2014-02-05 15:41

moje dziecko też pije zwykłe bebiko bo nie chciął pić ha buziaczek ma trochę podgojony bo kupiłam maść specjalną, ale boje się tego, że na brzusio mu zaszkodzę. No włąśnie jakie proporcje i pewnie wypadałoby zakupić kompleks witamin żeby uzupełnić ich brak w takim mleku

2014-02-05 15:37

Samantka mino skazy pije bebiko i nic mu nie jest?

2014-02-05 15:28

Może to Ci troszkę pomoże --> http://canpolbabies.com/pl/porady/porada/users/9/2229 Dla mnie takie mleko jest troszkę za drogie, bo ok. 10 zł/ litr to jest dużo pieniędzy jednakże może spróbuję, bo Mały ma skazę a nie chce pić żadnego innego mleka jak zwykłe Bebiko.. Tylko teraz pytanie - ile porcji? w jakiej ilości? I jak uzupełnić witaminy zawarte w mm?

2014-02-05 15:20

ja jedynie wyczytałam o podawaniu takiego rodzaju mleczka ale właśnie do kaszek i trochę się boję wykonywać eksperymentu na dziecku, znajdzie się może jakaś mamusia, która już gdzieś o tym słyszała i sie podzieli opinią. Zapomniałam dodać,że wyczytałam też o mleku orkiszowym, ale o każdym piszą dobre i złe opinię

2014-02-05 15:08

Szczerze powiem, że ja się nie spotkałam jeszcze z innym mlekiem poza sojowym i nie wiem jak to działa na dziecko. Ale też chętnie poczytam czy któraś ma pojęcie w temacie :)