Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Mleko roślinne

Data utworzenia : 2014-02-04 00:20 | Ostatni komentarz 2014-02-27 12:13

KasiaCom

5165 Odsłony
21 Komentarze

Ostatnio mój maluch był chory, przy okazji wizyty bardzo dobrej pani pediatry podpytałam o produkty dla alergików. I okazuje się, że wcale nie muszę już podawać tego śmierdzącego mleka HA, ponieważ spokojnie mleko pochodzenia zwierzęcego mogę zastąpić mlekiem pochodzenia roślinnego. I tak już w 4 miesiącu życia dzieciaczku zupełnie bezpieczne jest podawanie mleka ryżowego lub kukurydzianego. Natomiast od 10 miesiąca można spróbować też mleczka migdałowego. Chciałabym się zwrócić jednak do bardziej doświadczonych mam czy próbowałyście podawać takiego typu mleka swoim dzieciaczkom? nie chodzi mi o podawanie np do kaszek, tylko samo mleko jako butla?

2014-02-27 12:13

dokładnie, chociaż dziś wybrałam tą mleczno-ryżową z BoboVity i obserwuję. Do tej pory podawałam po prostu bezpieczny dla niego kleik ryżowy z BoboVity, a jak byłam w odwiedzinach u siostry ta miała kleik kukurydziany z nestle i mi dała spróbować niestety obsypało małego dlatego nawet nie kupowałam nic z nestle więcej. Póki co nie śpieszyłam się przy córce a nie miała alergii to i nie śpieszno mi z moim małym alergikiem, lepsze są warzywa i owoce i dobre mięsko;) Podałam mu kaszkę dziś z tego względu że właściwie nie ma już nic wysypki od kilku dni dlatego warto spróbować, zawsze to coś nowego taka kaszka, ale kleik tez mu robiłam z owocami i też dobrym był śniadankiem, niestety się skończył mały chory, a nie mam jak iśc na zakupy do marketu bo w osiedlowym brak BoboVity samo Nestle. Już 3 godzinki minęły i mały nie ma narazie nic ani nie płacze że cos go boli więc jestem dobrej myśli jeszcze kupkę musze sprawdzić i będę wiedziała czy mogę się cieszyć

2014-02-27 11:49

Kikacu rozumiem że wybierasz kaszki bezmleczne? Bo to mleko w nich zawarte może być problemem., a z jogurtami to faktycznie lepiej poczekać, te owocowe to nic dobrego, a na te naturalne to masz czas, bo przy alergii nie warto ryzykować.

2014-02-26 22:11

ja mam niestety ten problem, że mały nie akceptuje nić z hipp i ostatnio próbowałam kaszke nestle i był cały obsypany, nie wiem czy się różnią jakoś te firmy od bobovity i bebiko ale tylko te akceptuje, wiem że to jest jeden właściciel i być może mają cos różniącego sie w składzie od pozostałych. Na dodatek odkryłam ciekawą rzecz z bobovity niektóre produkty są później proponowane do prowadzania niż np w gerberze. ja zazwyczaj nie sugeruję się tym co napisali na opakowaniu, tylko składem. Ale sam fakt bardzo mnie zdziwił

2014-02-26 21:42

Kikacu sa jogurty Nestle po 7 miesiacu juz. Nie wiem czy ich sklad jest jakos znaczaco rozny od naszych, doroslych jogurtow, bo sie nie wglebialam. My juz mamy te jogurciki za soba i mala dobrze je przyjela, jak wszystko zreszta:)

2014-02-26 21:37

z tego co czytałam kiedyś to po 9 miesiacu prowadzac można twarożek, jogurciki itp ale jeśli dziecko jest alergikiem lepiej poczekać do 11 miesiaca

2014-02-26 20:55

W sumie jeśli pije mleczko i ilość wysypki się zmniejszyła to dobrze, może mu mija, najgorzej jest do 6 miesiąca, później często mija jak ręką odjął. U nas było tak, że w 6 miesiącu gruchnęło ze zdwojoną siłą - sama nie wiedziałam co było przyczyną, a kiedy skończył 6 miesiąc to się z dnia na dzień prawie uspokoiło. Jeśli rozszerzasz dietę to nie powinnaś się martwić raczej o niedobory. Możesz spróbować z tym jaglanym. Nie wiem od kiedy dzieciom na mm można wprowadzić przetwory mleczne, bo na piersi dopiero około 11 miesiąca. Piszę o nich, bo często dziecko na samo mleko ma alergię a lepiej toleruje jogurty naturalne czy kefiry.

2014-02-25 21:08

mój maluch ma prawie skończone 5 miesięcy, w tej chwili praktycznie zaczynamy rozszerzać dietę o mięsko i rybki, je już dwa stałe posiłki, ale faknie by było żeby kaszkę jadł z innym mleczkiem właśnie dla urozmaicenia diety, bo co do alergii to w tej chwili jakoś chyba osłabła, nie wiem dokłądnie czy to możliwe, a może to jedynie chwilowe, ale ma tylko pojedyńcze krostki (też mniej mleka pije bo już 3-4 razy tylko w ciągu doby) Co do mleka orkiszowego jedynie czytałam nie sprawdzałam glutenu dlatego nie napisałam od którego miesiąca. Co wiedziałam, tzn czego się dowiedziałam od pediatry i z internetu to napisałam, ale szukałam rad mądrych mam, które już stosowały takie mleczko.

2014-02-25 17:41

Ja karmiłam piersią dosyć długo więc tak naprawdę mleko roślinne było tylko urozmaiceniem przy rozszerzaniu diety. Przy małym alergiku pierś jest jednak najwygodniejsza, ja co prawda prawie nic jeść nie mogłam ale co tam, po ciąży parę kilo przynajmniej szybko zrzuciłam;) Jeśli chodzi o mleka to może z jaglanego skorzystaj bo jak o jaglance poczytasz to zobaczysz, że w zasadzie wiele uzupełniać nie musisz, jest bardzo odżywczym i naturalnym źródłem wielu rzadko spotykanych pierwiastków. Nie wiem ile Twój malec ma miesięcy ale może powinnaś zapytać pediatry czy właśnie jaglanego byś mu nie mogła podać, mi właśnie to kazała pediatra jako jedno z pierwszych zaserwować. Z kupkami problemów nie było, bo tego rodzaju mleka są raczej lekkostrawne, no może ryż może zapierać jak to z ryżem czasem bywa. Na początek jeśli się boisz możesz rozrzedzić proporcje i więcej wody dać tak na próbę. Jeśli zaczniesz już rozszerzać dietę to ewentualne niedobory innymi składnikami można uzupełniać. A i jeszcze jedno, pisałaś o orkiszowym mleku, ono tak jak i owsiane zawiera gluten więc trzeba brać to również pod uwagę.