Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Owoce morza (wód)

Data utworzenia : 2014-01-31 19:25 | Ostatni komentarz 2014-02-04 17:03

SamantKa

3279 Odsłony
10 Komentarze

Homary, langusty, homarce, kraby, krewetki, przegrzebki, ślimaki, ośmiornice, raki.. Dużo mówi się o korzyściach płynących z jedzenia ryb przez Nasze pociechy.. A owoce morza? Kiedy możemy zacząć je podawać? Od czego zacząć - krewetki?

2014-02-04 17:03

Samantka nie wiem czy to cokolwiek da... a dlaczego ? Moja mama kiedys wprowadzała mi miesko mielone do diety .. jadłam bo jadłam ..złe nie było - dobre tez nie , a po kilku latach miałam taki wstret do tego miesa ze pojecia nie masz .. nie jadłam , nie kupowałam a na sama mysl mdlilo mnie , dzis znowu jem ..nie jest to danie jakies super ale czasem najdzie mnie ochota i zrobie :) Smaki i upodobania sie zmieniaja :) Kiedys lubilam makaron bez soli a dzis jest zupelnie inaczej .. kiedys uwielbialam metkę bo nie wiedziałam co to a dzis? Nie jem i nigdy nie bede tego kupowała ani dawała mojej rodzinie :) W sumie moge szczerze powiedziec ze takie łakocie jak owoce morza sa dla smakoszy .. mało osob lubi , malo osob odwazy sie aby w ogole je tknac :)

2014-02-04 16:25

szczerze ja jeszcze nie jadłam nigdy owoców morza ogólnie nie lubię jeść tego co żyje w wodzie czasem tylko zjem paluszka rybnego ale o dietę córeczki wzbogaconą o ryby bardzo dbam

2014-02-04 15:49

Mam 10 letniego brata, który jak widzi krewetki to ucieka.. Dlatego też zależy mi, aby w miarę optymalnym czasie wprowadzić owoce morza, by mały nie był przerażony na myśl o jakiś ośmiornicach czy innych stworach.. Ja sama późno zaczęłam jeść owoce morza, bo się po prostu bałam spróbować..

2014-02-04 12:06

dokladnie tak jak Monia napisała .. zmuszac nie bede bo mozna to zastapic super dorszem ..łososiem ktory jest smaczy i tak samo zdrowy :) Jesli w przyszlosci bedzie chciał to bedzie jadł ..dam sprobowac jak osiagnie wiek moim zdnaiem odpowedni a czy zasmakuje to sie okaze . co do swiezosci ..baardzo wazna sprawa . ja kuupuje czasem , bo u nas raz na 2 msc przyjezdza facet z takimi pysznosciami - pyszne i swieze ;)

2014-02-04 11:36

Hmm ciekawy temat ale chyba nie ma co tym dzieci katowac ja bym sie bala podac malej. Chodzi mi o świeżość tych rozmaitości. Ja czesto kupuje łososia niby nic a ze świeżością bywa różnie. Ja jezeli bym zdecydowala sie na podanie owocow morza najpierw zaczelabym od tego aby moja mala polubila ryby w kazdej postaci (z wyłączeniem sushi). Wiele doroslych ma problem z jedzeniem owocow morza, myślę ze odpowiadnim momentem na podanie tego specjalu bedzie decyzja mojej corki ze chce tego spróbować; )

2014-02-01 22:53

a ja baardzo lubie..a czy bym małemu podała w wieku 3 lat ? Nie raczej nie ..wstrzymam sie minimum do 6 roku

2014-02-01 22:10

Raczej nie, podejrzewam, ze to siedzi w glowie. Moim zdaniem smakowaly jak plastik rozgrzany. Na sama mysl mnie odpycha, tak samo sushi, brrr, az mam dreszcze.

2014-02-01 22:06

Może jadłaś źle przygotowane? A tak np. raki z jezior? Mrożone to owszem, macie rację, bo nie wiadomo rzeczywiście jaką drogę pokonały i jak były transportowane..