Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Smażone potrawy

Data utworzenia : 2014-01-23 15:16 | Ostatni komentarz 2014-03-26 23:18

monia_0309

3142 Odsłony
14 Komentarze

Kochane mamy; ) kiedy wprowadzilyscie do diety seoich pociech potrawy smazone. Szukalam odpowiedzi na swoje pytanie i natknąłam sie na rozne publikacje. Np: -mozna ale stopniowo 2 lub 3 w tygodniu do 4 roku zycia -po ukonczeniu drugiego roku życia -po ukonczeniu roku ale smazymy na oleju rzepakowym i sciagamy panierke nasiaknieta niepotrzebnymi tluszczami, które sa bombą kaloryczna. Ktory sposób wprowadzenia potraw wy wybralyscie?

2014-01-28 09:03

Ze smażonych rzeczy najwcześniej Jaś dostanie pewnie naleśniczki ale do tego czasu musi jeszcze upłynąć pare miesięcy. Nie jestem zupełną przeciwniczka aby nie podawać dzieciom nic smażonego ale wszystko musi być w granicach zdrowego rozsądku i nie za często bo po co obciążać już na samym starcie brzuszki naszych maluchów.

2014-01-24 15:04

a ja daje dla swojej córeczki czasem coś smażonego, mała 18 miesięcy smażę na oliwie z oliwek smażę jej naleśniki i placki które uwielbia dostaje też czasem kotleta mielonego z piersi kurcząt mały kawałek na posmakowanie

2014-01-24 13:39

Smażone potrawy nie są polecane dorosłym a co dopiero dzieciom, uważam że im dłuzej zwlekanie ze smażeniem zwłaszcza na głębokim oleju tym lepiej. Ja z mężem przestawiliśmy się na pieczonę bądź gotowane mieso które nam dużo bardziej smakuje, jednak od czasu do czasu trafiają się równiez nugatsy z piersi kurczaka które niestety uwielbiają olej wówczas mała raz na jakiś czas również takiego mięska dostanie, jednak nie zbyt często.

2014-01-23 21:25

Moja ma skonczone 7 miesiecy, ale smazonego jeszcze nie dostala i predko nie dostanie. Jak bedzie umiala sama dobrze gryzc to wtedy jej dam.

2014-01-23 20:58

Nie pamiętam dokładnie kiedy zaczęłam podawać małej coś smażonego, ale chyba około 6 miesiąca, kiedy chciała spróbować tego, co mieliśmy na talerzach. Smażymy tylko na oliwie.

2014-01-23 15:30

czasami smaże coś dla malego na oliwie albo masle nie widze w tym problemu :) Ale oczywiscie czasami oznacza max 2 , 3 razy w miesiacu ...i w bardzo malych ilosciach . Wole małemu ugotowac na porze albo zwyczajna metoda w wodzie ..smaże tylko i wylacznie dlatego zeby raz na jakis czas poznal inny smak ..jesli chodzi o panierke to bardzo lubie rybe albo piers obtaczac w pietruszce , koperku albo bazylii , bez dodatku innych przypraw :)