Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Zioła w diecie niemowlęcia

Data utworzenia : 2014-01-16 18:01 | Ostatni komentarz 2014-02-25 14:12

SamantKa

5068 Odsłony
30 Komentarze

Jesteśmy na etapie rozszerzania diety i jestem bardzo ciekawa czy mogę doprawiać jedzonko mojego synka ziołami.. Kiedy zaczynałyście doprawiać dania Waszych dzieci ziołami i jakimi? Od czego zacząć? Jaką ilość można podać? Wybierać te świeże czy mogą być też suszone?

2014-01-17 09:38

herbatka koperkowa a koper w herbatkach czyli koper włoski to coś w ogóle innego ja do zupki dodaję małą łyżeczkę koperku i szczyptę majeranku albo innych ziół

2014-01-17 00:07

A jaką ilość można dodawać na początku? No dzisiaj był koperek, bo przecież Mały od niemal początku pije herbatkę koperkową, to właśnie wiedziałam, że nie powinna zaszkodzić ale dodałam tak nieśmiało, bo odrobinę.. Właśnie mam zamiar kupić w doniczkach na parapet, bo nim wyhoduje to mały już będzie duży - trochę za późno się obudziłam..

2014-01-16 22:49

Samanka ja też używam ziół do potraw Madzi używam koperku,majeranku, pietruszki jak nie masz mrożonych to można kupić w doniczkach i mieć zawsze śwież zioła

2014-01-16 22:45

My również dodawaliśmy kopru czy natkę pietruszki. I podobnie jak poprzedniczki z czasem zaczęliśmy dodawać innych ziół. Według mnie zioła dodają lepszego smaku, mimo braku soli.

2014-01-16 22:41

Jesteśmy na tym samym etapie i mi lekarka mówiła że na początek można doprawić natką z pietruszki i koperkiem, a stopniowo potem może być bazylia, oregano i inne naturalne zioła. Jak masz święże to pewnie że lepiej świeżymi, ja mam na przykład mrożoną natkę i koperek i takie dodałam do zupki którą gotowałam wczoraj. Przeczytaj więcej w tym artykule http://www.mamazone.pl/artykuly/male-dziecko/karmienie-i-dieta/2011/miod-i-ziola-w-diecie-niemowlaka.aspx

2014-01-16 22:13

ja dodawałam świeży koperek , pietruszke , bazylie i oregano tez dodawałam juz po 6 msc , tymianek