Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Zioła w diecie niemowlęcia

Data utworzenia : 2014-01-16 18:01 | Ostatni komentarz 2014-02-25 14:12

SamantKa

5069 Odsłony
30 Komentarze

Jesteśmy na etapie rozszerzania diety i jestem bardzo ciekawa czy mogę doprawiać jedzonko mojego synka ziołami.. Kiedy zaczynałyście doprawiać dania Waszych dzieci ziołami i jakimi? Od czego zacząć? Jaką ilość można podać? Wybierać te świeże czy mogą być też suszone?

2014-02-25 14:12

Ziół staram się używać jak najwięcej i najczęściej. Czekam właśnie na taki przepis na mieszankę specjalną ziół, jest w niej między innymi kozieradka, ostropest i kilka innych składników. Generalnie jest to bardzo dobra mieszanka dla żołądka osłonowo ale również wspomaga apetyt. Moja przyjaciółka dostała w zaleceniach od takiego specjalnego dietetyka który układał dietę dla jej chorego syna, mały mimo intensywnej chemioterapii dzięki odpowiedniej diecie ma najlepsze wyniki prób wątrobowych więc to o czymś świadczy:)

2014-02-22 19:17

Ja osobiście nie lubię kminku, a co do rosołu z makaronem, to u mojego dziecka różnie bywa jego jedzenie, a mianowicie raz zje, aż miło, a innym razem wypluwa makaron, bawi się nimi i sam rosołek zjada.

2014-02-22 10:40

Samanta ja dodaję jeszcze majeranek i oregano, oczywiście nie za dużo. Ale zauważyłam, że małej bardziej smakuje drugie danie niż zupa. Ugotowałam ostatnio (Carol dzięki za podpowiedź) ziemniaki, marchewkę i mięsko na parze i zjadła aż miło. Doprawiłam kminkiem i koperkiem. A, że mamy już za sobą ekspozycję na gluten to jutro dostanie rosołek z makaronem :) To będzie nowość.

2014-02-22 00:20

No ja każdą zupkę gotuje Małemu z natką pietruszki dodaną w trakcie gotowania - zupka jest dzięki temu aromatyczna i nie ma mdłego smaku..; ) Koperek na razie dostał kilka razy ale jakoś bardzo mu nie smakuje. Niedługo spróbuję bazylię, choć ma ona bardzo intensywny smak, mam nadzieję, że zasmakuje Małemu; )

2014-02-20 17:02

dokładnie nie wiem,ale myślę że po roku spokojnie

2014-02-20 15:44

dariolka195 ja widziałam u nas w sklepie osiedlowym na pewno od jakiego czasu można je podać dziecku ?

2014-02-20 11:16

w aptekach chyba są ,a ja kupuję w sklepach zielarskich

2014-02-20 11:06

dariolka nigdy nie widzialam i nie slyszalam ..gdzie szukac tego ? Bo bardzo lubie takie dodatki do jogurtów