Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Węglowodany na noc

Data utworzenia : 2014-01-13 14:47 | Ostatni komentarz 2014-01-14 12:49

woytusss

3609 Odsłony
9 Komentarze

Witam, mam wątpliwość związaną z ostatnim posiłkiem synka (prawie 12 m-cy). Na spanie dostaję porcję mleka 220ml, do której, według porad internetowych dodajemy (choć stopniowo coraz mniej) kleiku ryżowego, aby posiłek był bardziej sycący. W nocy Mały nie je - dopiero kaszka na śniadanie. Z tego co wiem ostatni posiłek (w diecie osób, powiedzmy, dorosłych) powinien zawierać jak najmniej węglowodanów, a obfitować w białko i zdrowy tłuszcz. Jak ma się to do diety niemowląt? Czy dodawanie kleiku do ostatniego posiłku to dobry pomysł? W sumie mleko to też głownie węglowodany (laktoza - cukier mleczny)... Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

2014-01-13 22:03

Pamietaj, że dzieci jedza inaczej niz my, maja mniejsze zoladki i szybciej trawia, bo mniej sie do tych zoladkow miesci. Sa dzieci, tak jak moja corka, ktore od poczatku przesypiaja cale noce na zwyklym mleku, a sa takie ktore beda sie budzic z glodu. Jezeli twoj syn po samym mleku dobrze spi, to nie wiem czy jest sens dodawac kleik. Ale chetnie przeczytam wypowiedz eksperta w tej sprawie.