Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Mleko Modyfikowane i Mleko Krowie

Data utworzenia : 2014-01-13 14:30 | Ostatni komentarz 2015-11-11 21:37

Aniss

6236 Odsłony
27 Komentarze

Mam pytanie odnośnie Mleka krowiego wiadomo, nie od dziś że lepiej je podawać zamiast mleka krowiego, jednak ostatnio w artykule Lovi wyczytałam ze po 2 roku życia mozna je już wprowadzić. Pytanie dotyczy zmiany mleka modyfikowanego na rzecz krowiego, kiedy można całkowicie zmienić mleko modyfikowane na krowie? Pytanie nasuneło mi sie w momencie kiedy na pułkach zobaczyłam mała ilość mleka Nestle 2+, czyżby tak mało rodziców w tym wieku podawało mleko modyfikowane dzieciom w tym wieku?

2014-01-14 15:58

Mleko krowie mozna wprowadzic po ukonczeniu 2 roku zycia. Natalia ma 14 miesiecy i stosujemy mleko sojowe. Przed podaniem zapytalam sie o opinie mojej pani doktor z poradni dla wczesniakow powiedziala zeby dziecku nie podawac mleka krowiego, mozna podawac mleko sojowe no i nadal mleko modyfikowane. W Anglii zgadza sie nie zwracaja na to uwagi, zawsze sie smieje ze tam jest tzw zimny chow.... Mleko modyfikowane ma bardzo wiele witamin, ktore dziecko powinno otrzymac dla prawidlowego rozwoju. Mojej malej zaczelam poda2ac mleko modyfikowane kiedy miala miesiac, musiakam ja dokarmic bo nie mialam wystarczajaco duzo pokarmu. Zawsze miala dobre wyniki.

2014-01-14 13:02

Bratowa mówiła ze w Angli po roku już podają krowie, nie wiem ja tutaj byłam przekonana ze do 3 lat, gdyby nie to iż na pułkach zobaczyłam zmniejszoną ilośc mleka po 2 latkach nadal bym tak myślała, mała oczywiscie zjada już normalne jogurty czy serek, ale samego mleka krowiego jeszcze nie piła. Oczywiście kolejne nasuwa mi się pytanie bo modyfikowane wiadomo że ma więcej witamin, i jeśli by je zastąpić mlekiem krowim, to ile wówczas podawać tego modyfikowanego? Taki niby może proste ale tego nie wiem i wole spytać;) No i ilu procentowe to mleko jest najlepsze dla dzieci?

2014-01-14 12:58

powiem szczerze, ze ja słysząłam ze po roku się wprowadza mleko krowie, ale nie wiem. póki co podaje dziecku mm. a na krowim do tej pory jakos tydzien temu dalam mu kleik, ale dosłownie 5 łyżeczek. tak na "próbę" . nic mu nie było ale nie daje mu i tak póki co krowiego (ma roczek za tydzień)