Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Mleko Modyfikowane i Mleko Krowie

Data utworzenia : 2014-01-13 14:30 | Ostatni komentarz 2015-11-11 21:37

Aniss

6237 Odsłony
27 Komentarze

Mam pytanie odnośnie Mleka krowiego wiadomo, nie od dziś że lepiej je podawać zamiast mleka krowiego, jednak ostatnio w artykule Lovi wyczytałam ze po 2 roku życia mozna je już wprowadzić. Pytanie dotyczy zmiany mleka modyfikowanego na rzecz krowiego, kiedy można całkowicie zmienić mleko modyfikowane na krowie? Pytanie nasuneło mi sie w momencie kiedy na pułkach zobaczyłam mała ilość mleka Nestle 2+, czyżby tak mało rodziców w tym wieku podawało mleko modyfikowane dzieciom w tym wieku?

2015-11-11 21:37

ja chciałam wprowadzić mleko krowie do diety mojego dziecka(synek ma nieco ponad 15 miesięcy), tak żeby dziennie wypijał po 50-100 ml mleka, ale mu nie smakuje w ogóle, więc jest na mm i tak będzie co najmniej do 2 roku życia. Mleko krowie zastępuje mu serkami, jogurtami :)

2015-11-06 16:59

Według zaleceń mleko krowie jako osobny posiłek powinno być podawane po 3 roku życia a tak to tylko jako dodatek i w sumie ja tego się trzymam :) Mleko krowie tak na prawdę nie wiemy ile ma witamin,szczególnie takie ze sklepu czy UHT czy nie UHT a tak w mm wiemy ile jest tych witamin i przede wszystkim jakie są,dlatego ja jakoś bardziej ufam mm.

2015-11-06 12:31

A próbowałeś mleka w proszku, takiego w niebieskim opakowaniu. Można robić je na mleku krowim, moja teściowa i bratowa podawała swoim dzieciom od 9 miesiąca życia. Mleko to jest tanie i podobno smaczne. Próbowałam podać je mojemu dziecku i je pije ale wolę podawac zwykle bebico.

2015-11-06 11:25

Bardziej chodziło mi o takie mleko świeże, a nie uht :-). A tu masz link gdzie ekspert zajmuje stanowisko odnośnie tego wspomnianego przed ciebie produktu http://pediatria.mp.pl/lista/show.html?id=122659 Zacytuję : " Z nieznanych powodów producent mleka o zawartości tłuszczu większej niż zawartość standardowa (3,2% lub 2%) uznał, że małe dzieci wymagają więcej tłuszczu, i nazwał to mleko „junior”. Nawiązuje to zapewne do mleka modyfikowanego typu junior, przeznaczonego dla dzieci w wieku 1–3 lat. Chcę podkreślić, że te nazwy to chwyt czysto marketingowy!U zdrowych dzieci >1. roku życia nie dowiedziono większej korzyści ze stosowania mleka modyfikowanego typu junior niż zachowania dobrze zbilansowanej, codziennej diety dziecka (po 1. roku życia można podawać normalne mleko krowie w odpowiedniej ilości)." Mleko modyfikowane, które ja podaje dziecku na 3,2% tłuszczu.

2015-11-06 10:01

moj akurat nie pije bebiko bo mu nie podeszło. Mamy babydreamy 3 bo one sa po 9 miesiacu. w sumie bardziej zastanawiałąm się nad mlekiem łaciate 3,8 dla dzieci

2015-11-06 09:54

Poniżej masz artykuły Lovi o obecnych zaleceniach: http://lovi.pl/pl/dieta/530/1 http://lovi.pl/pl/karmienie-butelka/88/1 Jeżeli jest taki kryzys, to zasada jest taka by było to mleko tłuste, nawet więcej niż 3,2%. A moim zdaniem na to samo wyjdzie podawanie nazwyklejszego Bebiko 3, a będzie zdrowej dla dziecka.

2015-11-06 09:44

Kochane mamy, Bartosz konczy niebawem rok. Magiczny rok i zastanawiam sie jak wprowadzić mu mleko zwykłe. Oczywiście mam w planie kupić to mleko co pije teraz ale niestety ze wzgledu na zła sytuacje finansową chciałabym wprowadzić zwykłę mleczko. od jakiego zacząc? czy to musi być krowie pełne? czy moze byc mleko w kartonie 0,5% czy wiecej?

2014-01-29 18:33

Ja w ogole od kiedy skonczylam rok nie pijam mleka. Za to jem sery w kazdej postaci. Wiec da sie :)