Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Makrela wędzona

Data utworzenia : 2013-12-20 22:19 | Ostatni komentarz 2014-05-23 20:28

Aniss

30338 Odsłony
17 Komentarze

Dziewczyny wiadomo jak wazna jest ryba w diecie dziecka jednak od kiedy można zacząć podawać wedzona makrelę dziecku?

2014-05-23 20:28

Mój synek ma ponad dwa latka i wędzonej ryby mu nie dawałam, jakoś nie jestem przekonana. Sama nawet lubię ale odkąd jestem w ciąży też zrezygnowałam z nich ze względu na te wszystkie składniki, które do wędzenia się podaje. Wiem, że znajdą się tacy, którzy stwierdzą, że we wszystkim jest coś szkodliwego, nawet w samych rybach ale myślę, że warto ograniczać produkty ewidentnie szkodliwe. Gdybym miała rybę z pewnego źródła to pewnie bym podała, a że nie mam, to nie dam.

2014-04-03 10:01

Ja kiedyś pisałam moja siostra podaje swojemu synowi makrelę ale ma ją ze sprawdzonego źródła. Ja sama się trochę przeraziłam jak czytałam o tych szkodliwych dymach itd. I póki co wolę rybke na parze. Gabi z resztą bardzo lubi rybę zapiekaną na szpinaku więc nie mam problemu, żeby przekonać ją do takiej formy. A Filip on jest malutki i je zmieloną rybkę więc mu wsio jaką.

2014-04-01 12:44

Jest tyle dobrych gatunków ryb dla dzieci które można podawać na różne sposoby więc po co wędzone. Można zrobić fajna rybkę na parze ja tak robię, można ugotować kawałek ryby . Prosto i na pewno zdrowiej niż wędzona.

2014-03-26 23:24

Ja sama wędzonej bym dziecku nie podała a z resztom sama tego nie jem ,więc po co .Lepiej zwykła rybka ugotowana lub smażona :)

2014-01-23 21:00

Nie podawałam Lence wędzonej makreli i przed podaniem zapytam pediatry, by mieć pewność. Mała lubi ryby, ale wędzonej jej jeszcze nie dam. W razie, gdy będzie mogła spróbować, ma kompana do jedzenia, bo jej tata uwielbia makrelę wędzoną.

2014-01-21 18:29

Ach.. Wędzone po pierwsze to jest mięso surowe (ryba też). Wędzenie może być i na zimno i na ciepło. Ten dym nie jest az tak szkodliwy jak ta ilość soli, więc sól to po drugie. Po trzecie kupne ryby wędzone to sama chemia.. Mój teść wędzi makrele (sam je wcześniej łowi) i sama różnica w smaku jest gigantyczna!

2014-01-21 16:11

Marta ja tez ta czasami mam ;) że mam coś w lodówce i dumam czy mogłabym to juz podać czy lepiej jeszcze poczekać;)

2014-01-21 13:29

Dokładnie Martu.. waro do tych 2 lat poczekac , ja kiedys Kacperkowi malutki kawałek wedzonego łososia dałam ..ale po przeczytaniu artykułu stwierdziiłam ze niczym mu nie pomagam w ten sposob , smaczny przysmak ale niekoniecznie zdrowy ..