Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Picie dla juniora

Data utworzenia : 2013-12-19 21:28 | Ostatni komentarz 2014-12-26 22:23

konto usunięte

3222 Odsłony
14 Komentarze

Mój syn ma skończone 1,5 roku, nigdy nie lubił i nie lubi wody do picia wiec najcześciej podaje mu sok marchewkowy rozrobiony z woda bądź bananowy. W okresie jesiennym i zimowym pije sok malinowy domowej roboty. Chciałam zapytać co jeszcze mogę podawać mu do picia? Lekarka radzi zwykła oslodzona herbatę ale nie jestem do tego przekonana. Co radzicie i polecacie?

2014-12-26 22:23

Nic dziecku po herbatce nie będzie jeśli lekko ją zaparzymy. Oczywiście nie wolno jej podawać maluszkom, ale starszym dzieciom tak.

2014-12-26 04:18

Ja bym czarnej herbaty nie polecała bo zawiera teinę. Ani ja, ani mąż nie pijamy takiej herbaty więc i nas synek mimo. , iż ma trzy latla też nie dostaje takiej herbatybi jak teściowa chce mu taką parzyć to też nie pozwalam. Jeśli herbata to z suszu owocowego lub roibos, a ja sama piję jeszcze zieloną lub białą.

2014-12-23 23:31

Oczywiście dobrym pomysłem są soki domowej roboty i kompoty. Także możesz podawać heratkę z cytryną i z odrobiną cukru. Ja mojemu synkowi podaję taką zwykłą herbatkę i chcętnie ją wypija.

2014-12-23 00:57

My ostatnio sporo soków z sokowirówki pijemy. Staram się urozmaicać małemu i np.do jabłuszka dokładam 1 pietruszkę. Smaku nie psuje, kolor zostaje ten sam , a składniki odżywcze są inne. Warto poeksperymentować z owocami i warzywami. Nie trzeba zakładać, że dziecko nie lubi czy nie polubi bo nam się tak wydaje.

2014-12-11 09:47

Również jestem tego zdania, że dobrym rozwiązaniem są kompoty własnej roboty. Mamuśka zgadzam się co do herbaty roibos, ja piłam ją w ciąży i córka też pije, podobno jest bardzo zdrowa.

2014-12-10 14:45

herbatę z cukrem nie polecam bo jak się przyzwyczai jeszcze bardziej do słodkiego to już całkiem nic innego nie będzie chciał pić..ja robię tak samo jak jedna tu z mam gotuję owocowy kompot mam wiele jabłek i gruszek

2014-12-08 22:17

Ja również nie polecam granulowanych herbat. My pijemy głównie owocowe herbaty z sokiem malinowym. Trzeba tylko sprawdzać skład, żeby nie była czarna aromatyzowana a wyłącznie z suszu owocowego. Dobra dla malucha jest także herbata roibos. Jedna i druga fajnie rozgrzewa więc jest idealna po zimowym spacerku.

2014-12-08 13:10

Kompoty ze świezych owoców bedą najlepsze. Herbata to kofeina, więc też uzależnia i nie działa dobrze na dziecko. Domowe soki, malinowy, agrestowy, truskawkowy (oczywiście pod warunkiem, że dziecko nie jest na te owoce uczulone)