Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

uczulenie dziecka na sztuczne barwniki, konserwanty, orzechy i inne pokarmy

Data utworzenia : 2013-01-18 23:36 | Ostatni komentarz 2013-12-27 16:21

lusi_ja

6337 Odsłony
16 Komentarze

Witam, mój syn zjadł ciasteczko kakaowe i dostał uczulenia w formie rozległej pokrzywki.Wizyta w szpitalu zastrzyki, leki przeciwuczuleniowe , badanie alergiczne na panel pokarmowy. Lekarz stwierdziła alergie na orzechy , które są przecież dodawane nawet do soków w ilościach śladowych.Jednak panel nie wykazał żadnego uczulenia. Dla pewności syn jada tylko pokarmy bez orzechów, soi, kakao. Czy wasze pociechy także są uczulone ? I jak sobie z tym radzicie? Pozdrawiam.

2013-01-24 22:29

Mój mąż jest alergikiem i obie córki miały AZS, na szczęście obie mają to już za sobą gdyż samoczynnie ustąpiły wszystkie objawy. Wystarczył tłusty krem, mam nadzieję że żadnej innej alergii już sie nie nabawią

2013-01-21 21:33

moja jest nadal na piersi i raz na dzien wieczorem dokarmiam ja nanpro 2 i je inne posiłki jak na razie odpukac nie ma nic ale za to mój mąż jest alergikiem

2013-01-20 23:35

corka mojej koleżanki miala wykonywane testy z krwi na na obecność IgE ale musiala poczekać aż znikną wszystkie wysypki. To badanie dalo im najwięcej konkretów i wykluczyło alergię natomiast pojawilo się że ma nietolerancje pokarmową. A co z tym dalej zrobiła to nie wiem. Przyjada do nas w sobote to popytam.

2013-01-20 18:57

podobno mleka nie wolno pic pod koniec ciazy bo wtedy dziecko moze byc uczulone, nie wiem czy to ma wpływ, ja pilam i mala ma skaze jak jest / bylo u was?

2013-01-20 13:58

Mój maluszek pije moje mleczko i jedna czasem dwie butle sztucznego ponieważ nie zawsze jest aż tyle pokarmu a on bardzo dużo potrzebuję. Na szczęśćie nie uczula go. Jak byłam jednak w ciąży i zjadałam coś co było pewne że jest nafaszerowane chemią maluch już w brzuszku tego nie przyjmował , zaraz albo wymioty albo biegunka ...

2013-01-19 23:46

W większości przypadków mija. wprowadzona dieta eliminacyjna robi swoje. Mleko ma 30 białek i każde może uczulić.Jeżeli alergia mija objawy ustępują oznacza to niedojrzałość przewodu pokarmowego u dziecka , jeżeli objawy nie mijają a wręcz zaostrzają się mocno wtedy możliwa jest alergia.

2013-01-19 13:59

moja póki co uczulona jest na mleko krowie i jego pochodne i banany. Jestem ciekawa czy to minie i kiedy?

2013-01-19 12:49

syn jeszcze reaguje wysypką na wszystko co ma w sobie seler. I tu po długich poszukiwaniach w sklepach trudno znależć coś zjadliwego dla Adama , ponieważ ogrom produktów zawiera śladowe ilości selera używane w zakładach.Każde zakupy trwają bardzo długo ze względu na dokładne czytanie po 5 razy etykiet.