Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Jesień w kuchni

Data utworzenia : 2013-10-07 22:56 | Ostatni komentarz 2014-02-08 23:54

konto usunięte

3231 Odsłony
9 Komentarze

Mamy podzielcie sie swoimi przepisami na Dania, desery czy przekąski z darów jesieni. Tyle ich teraz a pomysłów brak! Wykorzystajmy co najlepsze daje nam jesień ;)

2014-02-08 23:54

Dziewczyny a Dania typowo na zimę ? Takie syte niekoniecznie tluste .

2014-02-07 15:52

Basia to nic innego jak nalewka jarzębinowa :) Moja babcia robiła wyborne, aż mnie naszedł smaczek.

2014-02-07 14:53

Jarzębiaczek a co to jest ?

2014-02-06 21:34

Wiecie co mi się jeszcze przypomniało? Jarzębiaczek :D mniam, mniam :)

2014-02-06 11:14

Dokladnie Kasiu ... Zauwazylam po moim szymonie ... Latem w pracy zajadał sie jablkami , popijał wode i zjadał bułki z samym serem ( max 3 ) a teraz zjadła ich 6 i do tego jakims goracym kubkiem sie truje .. i przychodzi do domu glodny jak wilk :) Warzyw w ogóle nie lubi ..ja własciwie takie surówki jesienne baaardzo do ziemniaczków ale takich jak moja mama robi w occnie nie.. nie moja bajka . Już wlasciwie wiosna przed nami a nie jesien ale mysle ze jeszcze kiedys ktos tu sobie wpadnie i poczyta a wiec daj pyszny przeze mnie sprawdzony przepis na KREM Z DYNI I PIECZONEJ PAPRYKI 2,5 kg Dyni 3,4 czerwone papryczki 1/3 papryczki chilli 1łyżka słodkiej papryki 4 ziemniaki Bulion łyżeczke startego imbiru ( swiezy) 2, 3 łyżki oliwy z oliwek 1 cebulka garnku rozgrzewamy oliwę. Wrzucamy pokrojoną w kostkę cebulę i smażymy, aż się zeszkli. Dodajemy pokrojone w kostkę ziemniaki i dynię. Delikatnie solimy. Przykrywamy i dusimy na małym ogniu około 5 -10 minut. Po tym czasie wlewamy bulion i gotujemy na małym ogniu około 30 minut. 2. Paprykę przekrawamy na pół i usuwamy gniazda nasienne. Pieczemy skórą do góry 20 minut w temperaturze 180 st. grzanie od góry. Po wyłączeniu piekarnika nie wyjmujcie blaszki od razu. Niech papryka "posiedzi" w piecyku jeszcze kilka minut. Łatwiej będzie zdjąć skórę. Z papryki zdejmujemy skórę i dodajemy miąższ do zupy. Dodajemy także słodką paprykę i imbir. Gotujemy na małym ogniu około 10 minut. Lekko wystudzoną zupę blendujemy na gładki krem. Podajemy koniecznie z ciepla ciabatta z masełkiem !! :)) Przepis z internetuu , wyszukany. Aha i rada Zawsze trzeba zupe przestudzic zanim potraktujemy blenderem bo noze tepimy :))

2014-02-05 18:51

Właśnie bo jesień daje nam mnóstwo świeżych warzyw. Gorzej w zimę. Ale zimowe menu wydaje mi sie ze powinno byc bardziej syte

2014-02-04 14:33

Moja mama zawsze w jesienne dni szaleje z zaprawami takimi jak kalarior + papryki ( kazdy kolor ) + brokuł +Marchew i to doprawia zalewa z octu , piietruszka zielona i czostnkiem :)

2014-02-04 12:29

Silije i mi ;)