Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Owoce i warzywa - jako mus czy może całe?

Data utworzenia : 2013-09-19 16:05 | Ostatni komentarz 2014-05-28 21:47

Kaajkaa

5829 Odsłony
27 Komentarze

Witam, zaczęłam podawać synkowi owoce według tabelki http://www.wodadladziecka.pl/expert_articles/tabela-wprowadzania-pokarmow-u-dzieci# ale dopiero jakieś 3 dni temu ją wynalazłam więc muszę nadrobić zaległości :D i teraz moje pytanie - czy bananka, brzoskwinkę, jabłuszko - jakie większe owoce - mogę podawać całe? trzymać mu i niech sobie "ciumka"? czy wszystkie muszą być musem? bo wiadomo, że jagody mu nie dam całej, ale bananek? moge mu dać jako "chrupka" żeby sobie trzymał i jadł, albo ja mu potrzymam?

2014-05-28 21:47

Jeśli dziecko zjada już normalnie .. Zaluzmy ze ma 1,5 roku bądź dwa to zdecydowanie ... Surowe ze skórą . skórka ma dużo błonnika dzięki któremu dziecko może się normalnie wypróżniać i nie ma zatwardzenia ,,, Blonnik jest bardzo wazny . Moja córka miała porade dietetka który podkresla ze glowny blad rodzicow to gotowanie warzyw i owocow i robienie musikow .. wtedy owoce traca wit i błonnik który jest bardzo wazny dla zdrowia dziecka .

2014-04-03 10:44

Ja też robię mus, ale zawsze są w nim kawałki jakieś do gryzienia. Banan jest podziobany widelcem, albo biszkopty wkruszone :)

2014-04-03 09:36

ja też jestem za musem, moja Gabi mimo że ma ząbki jak widzi jak robię mus dla młodszego synka to oczywiście zawsze jest "mami ja tes ce" siada z biszkopcikami albo herbatnikami je sobie taki mus jabłkowo- bananowy, albo czasem dodam winogrono (wcześniej pozbawiam pesteczek winogrona i jest super słodziutki

2014-04-01 12:47

My ostatnio robimy przepyszny mus z jabłek, Jonagored super się do tego nadaje i potem podaję Jasiowi z dodatkiem np. biszkopta, banana lub innego owocka. Jabłko próżę i potem blenduje i gorące do słoiczków i tak robię na 4-5 dni i potem mamy deserek gotowy. Niestety a na ząbki jeszcze czekamy:(

2014-03-26 23:16

Mus ,a jeśli dziecko ma już tak z 6-8 ząbków to można w kawałku podawać .Oczywiście jeśli jest też w takim wieku ze umi gryźć :)

2014-01-22 13:14

Siateczki super sie sprawdzają również przy ząbkowaniu na zasadzie gryzaka z niespodzianka;) Jeśli chodzi o naukę gryzienia to polecam zupki bobovity wraz z wzrostem malucha sa w słoiczkach większe kawałki które uczą malucha gryzienia

2014-01-22 10:45

ja tą siateczkę używałam ale krótko. jest dobrą sprawą i fajnie się użytkuje ale jednak w pewnym momencie stweirdziłam , ze maluszek ma już odruch gryzienia więc dałam mu kawałek jabłka i siedząc monitorowałam aby się nie zakrztusił ale jednak gryzł sam a nie jadł takie papki. bo jednak przez tą siateczkę nie przechodzi kawałek tylko bardziej mus. i synek się nauczył jeść sam owoce i warzywa nie w formie musu :) dla małych dzieci jednak to rewelacyjna sprawa

2014-01-21 23:08

Zgadzam sie z Basia. Siateczka to super sprawa.