Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Ulubione jedzonko

Data utworzenia : 2013-09-18 10:44 | Ostatni komentarz 2015-12-19 13:18

Marta1984

3105 Odsłony
18 Komentarze

Czy Wasze maluchy mają już jakieś preferencje żywieniowe? A może ulubione danie albo jakiś produkt. Zauważyłam, że Mateusz niechętnie je owoce ale za to bardzo lubi niektóre warzywa - buraka, brokuły, pomidora. Zawsze, jeszcze na etapie słoiczkowym, królowały u nas pomidory. Obiadki, które miały w składzie to warzywo były dosłownie pochłaniane. Dlatego mam w zapasie sosik boloński w razie gdyby upichcony przez mamę obiad okazał się niezjadliwy :)

2015-12-19 13:18

Moja ponad 2 letnia córka uwielbia wszelkie zupy oraz szpinak z ziemniakami i jajkiem.

2015-12-15 23:53

groszek to ohydny w smaku nie dziwne że nie lubi :) ostatnio Kacper polubił rosołek jak mu daje taki ze słoiczka :)

2015-12-15 12:10

moja corka lubi owoce gruszki uwielbia jalbka, dynie a nie znosi groszku i brokuła

2015-12-12 01:25

syn wcina wszystko, najbardziej lubi dynie :) a z owoców raczej wszystkie. nie lubi za to kalafiora, pasterniaka i słoczka - potrawka z ziemniaków z królikiem. groszek zielony lubi ale ma problemy z brzuchem wiec uwazam na niego.

2015-12-07 22:17

Moja córka uwielbia kurczaka , makaron z kurczakiem , kurczak duszony , kurczak pieczony . Drugie miejsce zajmuje ryba. Warzywa lubi wszystkie , ale gdy widzi kalafior lub brokuł to aż jej ślinka cieknie.

2015-12-07 10:46

Moja córeczka uwielbia wszystko co jest malinowe: kaszka ryżowa z malinami, deserek, a ostatnio wypiła kompot malinowy. Małgorzata, moje córeczka też nie chciała pić ani soków, ani wody, ani żadnych herbatek, po prostu nic. Kiedyś ugotowałam starszym córkom kompot malinowy i dałam też najmłodszej. Jakie było moje zdziwienie kiedy wypiła. Wiem, że kompot nie jest zbyt odżywczy, ale wolę żeby piła to niż nic, tym bardziej, że miała problemy z zaparciami. Tak więc u mnie królują maliny!

2015-12-06 21:45

Mój ośmiomiesięczny synek również już doskonale rozróżnia smaki, więc ma swoje ulubione jedzonko. Zauważyłam, że uwielbia dania z kurczaczkiem; cielęcinką oraz rybką. Na drugim miejscu jest mleko, a zaraz za nim wszelkiego rodzaju owocowe musy. Za kaszkami nie przepada. Niekiedy zje pełną miskę, ale rzadko i niezbyt entuzjastycznie. Częściej zadowoli się kilkoma łyżeczkami. Bardzo nie lubi wody oraz soków, więc nie zmuszam i na siłę go nie dopajam.

2014-02-03 20:41

Samanta pytaj się mnie, haha. Idę do naszego warzywniaka i kupuję :) nie wiem jaka to odmiana, ale wiem, że to polskie owoce ;)