Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

sól w diecie dziecka

Data utworzenia : 2013-09-14 16:44 | Ostatni komentarz 2014-05-27 10:18

mamabasia

7638 Odsłony
51 Komentarze

od kiedy sól w diecie maluszka? czasem gotuje zupę dla nas i mała chce spróbować ale dużo osób ostrzega przed solą

2013-09-16 11:37

Przyjmuje się, że przez pierwszy rok do 1,5 nie powinno się dziecku dawać soli. Natomiast jeżeli gotuje Pani coś dla innych domowników i dziecko chce spróbować to można mu troszkę dać, by nie czuło się inaczej niż inni. Mój synek ma 9 miesięcy i uwielbia zupę pomidorową ale taką dla dorosłych z lanym ciastem, wiedząc to nie solę jej w garnku dodaje pietruszki zielonej, która wzbogaca smak, a mąż dosala sobie na talerzu. Czasem zdarza się, że dostanie mięso, które my jemy ale duszone lub pieczone i nic mu nie jest. Najlepiej jak najbardziej ograniczyć sól, ale proszę nie popadać w skrajności, by inni domownicy na tym nie ucierpieli.

2013-09-15 12:38

Do około 1,5 roczku robiłam lub kupowałam obiadki dla syna bez dodatku soli. Od momentu, kiedy zaczął część potraw jadać z nami trochę soli trafiało do jego menu, teraz ma 2,5 roku je większość rzeczy z nami ale sól nadal w bardzo ograniczonej ilości, natomiast nigdy nie dodaję żadnych glutaminianów sody.

2013-09-14 21:45

http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/jadlospis-doskonaly/847-sol-w-diecie-niemowlaka-i-malego-dziecka.html Tu jest co nieco na temat soli w diecie dziecka. Ja bym nie dawała dziecku jedzenia dorosłych- obiadów smażonych lub mocno przyprawionych w tym posolonych jednak to nie zbrodnia jeśli dziecko coś z solą zje raz na jakiś czas. Zdarzyło mi się, że dałam dziecku na kanapce ser topiony. Nie dość, że sól w składzie i inne świństwa to ogólnie wiadomo, że niezbyt to zdrowe. Ale była to pierwsza kanapka jaką Mateusz zjadł W KOŃCU więc nie żałuję.