Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

sól w diecie dziecka

Data utworzenia : 2013-09-14 16:44 | Ostatni komentarz 2014-05-27 10:18

mamabasia

7636 Odsłony
51 Komentarze

od kiedy sól w diecie maluszka? czasem gotuje zupę dla nas i mała chce spróbować ale dużo osób ostrzega przed solą

2014-05-27 10:18

no widzisz ...juz wyzej napisalam ze niektórzy mówią ze sa zawzietymi wrogami soli i jej w domu nie maja ..maja i dobrze o tym wiedza ..nie jest to sol w czystej postaci , ale ogolnie rzecz biorac maja i to duzo :) można ograniczyc gotujac cos samemu - racja ale jesli ktoś kupuje wedliny , sery , sosy jakies kanapkowe ( ketchup, majonez itd) i duzo duzo innych no to sol niestety spozywaja i nei ma sie co oszukiwac :)

2014-05-26 21:38

Niemal w każdym produkcie jest zawarta sól. Jem czasem chipsy, a tam jest jej dużo :P

2014-05-26 21:30

w jakiej postaci najczesciej ?

2014-05-26 18:04

Nie do końca zdrowo, bo wiadome, że mimo, że nie dosalam, to i tak spożywam sól.

2014-05-26 16:29

maalgorzataa no w takim razie przepraszam ..ja słonych potraf nie lubie ..wole pierne ale jesli chodzi o takie podstawowe rzeczy to dodaje ...ale oczywiscei dobrze to swiadczy o Tobie ..zdrowo :)

2014-05-26 15:25

Monika1993: Jak najbardziej taki rosół mogę zjeść :)

2014-05-26 15:23

A ja wam powiem ze kostek rosołowych wcale nie używam podobnie Vegety, Jesli się takich przypraw nie uzywa to niestety kiedy idziemy do kogoś w gosci czy też na weselu od razu odczuwamy ten smak tej przyprawy jako zbyt intensywny, nawet jeśli jest tego niewiele, bo po prostu jej nie uzywamy na co dzień . Jeśli chodzi o zdrowy tryb życia jak i jadłospis to zdaje sobie z tego sprawę, tak jak napisała Monia my jako rodzice staramy sie aby nasze dziecko miało to co najlepsze ale z czasem kiedy pójdzie do przedszkola czy szkoły róznie może z tym być, w przedszkolach jeśli jest Cteriing nie wiem czy jakoś specjalnie są przygotowywane dania dla dzieci niz dla dorosłych, jeśli dziecko wkroczy wiek szkolny też będzie gorzej go ustrzec przed Chipsami czy MCdonaldem zwłaszcza wówczas jeśli rówieśnicy będą tam uczęszczać np. podczas wycieczek szkolnych.

2014-05-26 09:30

mamabasia ja na weselu u kuzynki szymona jadlam pyszny rosol ze swojskich kurek ( kucharki wybierane przez pare ) natomiast na weselu jego kuzyna jadłam doslownie sol ...(Catering) . No widzisz nie da sie uchronic dziecka w 100% ..pojdzie do przedszkola i tam nie pieszcza sie z dodawaniem takich ` przysmaków ` - bynajmniej u mojej mamy kuchareczki szaleja ;/ maalgorzataa a taki rosół bez soli ? smakuje Ci ? no szczerze to na poczatku tak sie zrazilam opiniami na temat soli ze jak odstawilam kostki to sol rowniez i rosol dosalalam naprawde niewielka iloscia i zjesc sie nie dalo ..od razu przerabialam na pomidorowa ...( dodam ze rosol ogolnie mi nie wychodzi , ale bez soli jest wybitnie paskudny ) Kacpi rosol je tylko mojej mamy ...Ona tak potrafi zrobic ze do jego talerza nie dodaje nic soli..tylko ziola i duuzo marchewki , pietruszki i selera ..do tego por blenderuje i maly uwielbia ..