Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Gluten

Data utworzenia : 2019-03-28 09:46 | Ostatni komentarz 2019-10-11 23:55

konciarw

6959 Odsłony
19 Komentarze

Witam, Moja córa ma 7 miesięcy, więc czas najwyższy zaznajomić ja z glutenem. Być może to już troszkę późno, dlatego piszę o radę. Jak najlepiej wprowadzić gluten dla dziecka w tym wieku? Czy może zacząć od podania kaszki? Rozważałam moim zdaniem najlepszą opcję, aby powoli do diety mojej córki wprowadzić łyżeczkę ugotowanej kaszy manny wymieszaną z obiadkiem lub z moim mlekiem i stopniowo zwiększać dawkę. Czy radzicie to zrobić inaczej? Bo to już najwyższy czas. Jak było u Was z wprowadzaniem glutenu? Z góry dziękuję za pomoc i rady :)

2019-10-11 23:55

Spróbuj podać kaszke zawierająca gluten

2019-10-11 21:39

Nie ma znaczenia kiedy podamy gluten czy szybciej czy później między 6 a 12 miesiącem powinien być podany . I nie udowodnili w żaden sposob, że im później podany to nie ma reakcji alergicznych . Bądź na odwrót . Każda mama powinna podać wtedy kiedy uważa to za słuszne . Nie szybciej niż przed 6 miesiącem i nie później niż po roku 

2019-10-01 21:35

Ja produkt glutenowy podaje ok 9-10

2019-09-12 22:19

Ja również staram się podawać wszystkie nowe produkty rano, tak bym mogła obserwować czy nic się nie dzieje. 

2019-09-02 22:33

Jeśli boisz się podać alergen to najlepiej podać go od rana w tygodniu. Jakby coś było nie tak to łatwiej zaobserwować objawy i zareagować - pójść do lekarza/szpitala za dnia. Lepiej zacząć też od mniejszej porcji. Jeśli będzie dany produkt uczulał to mniejsza porcja wywoła mniejsze problemy niż ich duża dawka.

Najłatwiej podać gluten w postaci kaszki lub chleba :)

2019-09-01 19:45

Ja zaczynałam wprowadzenie glutenu od chleba. Maciupkie kawałeczki synek dostawał, żeby się nie zadławił i obserwowałam, czy nie ma jakiś zmian skórnych, czy innych objawów. później dostawał też kaszkę mannę z jakimś owockiem :) Teraz to bez chleba sobie życia nie wyobraża :D

2019-09-01 11:29

Ja tak samo jak wrowadzałam gluten to podałam kaszkę mannę jest słodka z owocem młody chętnie jadł i nie było żadnej reakcji 

Konto usunięte

2019-08-31 23:55

Możesz dodać odrobine kaszy mannej do obiadku lub właśnie swojego mleka. Ja podawałam manną z bananem. Chętnie jadła bo miała słodkawy smak