Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Mleko a 2,5 latka

Data utworzenia : 2019-03-08 11:17 | Ostatni komentarz 2019-05-18 10:28

olka00

503 Odsłony
6 Komentarze

Witam drogie mamy Moja 2,5letnia corka bardzo lubi krowie mleko , wrecz upomina sie o to aby dac jej do picia , caly czas jadla by platki, budyn makaron z mlekiem , kakao , czyste mleko. Zastanawiam sie czy moze na dzien spozywac tyle mleka? Czy powinnam jej dozowac. Corka potrafi w sumie wypijac 2-3kupki (gdyby podliczyc wszystkie posilki z mlekiem)w ciagu dnia w zalezynosci ike tego mleka wypije , zjada rowniez obiad glownie drugie danie(w wiekszosci warzywa i ziemniaki , za mieskiem nie przepada) , serek lub jogurt do picia, i troche chlebka czasami parowki i jajko ale wiadono to jest taka ogolna dieta , nie zjada tego wszystkiego w 1 dzien :). jezeli chodzi o wage corka jest bardziej nie jadkiem warzy 13kg i mierzy 91cm . Czekam na porady. Pozdrawiam

2019-05-18 10:28

Wszystko zależy od kiedy zaczęłaś podawać jej mleko krowie bo jeżeli od niedawna to nienajlepiej w tych ilościach. Z tego co wiem mleko krowie można wprowadzić już jak dziecko skończy rok nie przekraczając dawki 100 ml dziennie.

Konto usunięte

2019-05-07 21:28

Uważam, że dwa kubki będzie optymalnie. Jeśli córka będzie miała bardzo ochotę to możesz spróbować co którąś porcję zastąpić napojem roślinnym, np migdałowym, kokosowym lub ryżowym. Możesz tez ugotować budyń np czekoladowy na mleku migdałowym - smak jest prawie taki sam więc taki maluch nie powinien poczuć różnicy w smaku. Napój migdałowy ma również sporów wapnia i niewiele kalorii. Nie warto podawać za dużo mleka bo obecnie mleko jest bardzo przetworzone i czasem nie ma zbyt wiele wspólnego z prawdziwym krowim mlekiem. Kiedyś również spotkałam się z teorią, że krowie mleko jest dla cielaków, kobiece dla noworodków i niemowląt i na późniejszym etapie już nie potrzebujemy mleka bo ono nie jest dla nas dostosowane

2019-04-29 22:18

Również jestem tego zdania, ale jeśli nie masz pewnosci to skonsultuj się z jakimś dietetykiem dziecięcym.

2019-03-11 23:22

Wg mnie dwa kubki mleka są jak najbardziej ok. Mój młody pije mniej mleka ale ma fazę że chce się napić i podgrzewam mu mleko nalewam do kubeczka i pije a ma prawie 3 latka aczkolwiek też sporo. A jest też z tych niejadków i waży 12 kg.

Konto usunięte

2019-03-08 23:25

Ja też myślę, że te 2 kubki mleka to w sam raz. W końcu małe kości rosną i potrzebują wapnia :-) Faktycznie córa drobna, ale jeśli jest ruchliwa i do tego nie przepada za jedzeniem to nic dziwnego. Ważne ze jest zdrową i nie ma k mych niepokojących objawów.

2019-03-08 12:02

Według specjalistów maluchom od około 1. roku życia należy podawać mleko krowie w ilości 300-400 ml na dzień.Nie podawaj dziecku zbyt dużej ilości produktów mlecznych. W ten sposób zapobiegniesz nadwyżce białka, która może spowodować trudności we wchłanianiu innych, równie ważnych składników mineralnych i witamin. Jeżeli faktycznie córka pije więcej niż jest zalecane dziennie, najrozsądniej będzie zmniejszyć ilość podania go dziecku. Natomiast myślę, że 2 kubki mleka dziennie w ciągu dnia jest okej dla 2,5 letniego dziecka.