Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Ile mleka w diecie rocznego dziecka

Data utworzenia : 2013-09-04 12:24 | Ostatni komentarz 2013-09-07 16:15

Marta1984

3240 Odsłony
6 Komentarze

Przeszukałam forum wątki diety, karmienia piersią, butelką ( jeśli niedokładnie to wyprowadźcie mnie z błędu ) i nie znalazłam odpowiedzi. Powiedzcie mi proszę czy rocznemu dziecku, które je 4- 5 stałych posiłków w których jest sporo wapnia ( twarożki, kaszka z mlekiem modyfikowanym ) i które jest dopajane zawsze rano i kilka razy w ciągu dnia mlekiem z piersi powinnam podawać jeszcze mleko modyfikowane? Czytałam, że mleko powinno się podawać do ukończenia 3 roku życia przez malucha, a roczne dziecko potrzebuje aż 600 ml mleka ( różne są opinie ). Mój na pewno nie wyciąga ze mnie tyle :(

2013-09-07 16:15

Madzia je dwie butelki mleka i dwa razy dziennie jeszcze cyca ma roczek

2013-09-05 10:22

Mateuszek nadal chętnie pije mleko ale nie wiem czy to mu na pewno wystarcza. Zapotrzebowanie na wapń jednak jest duże. Niemowlę więcej ssie niż roczne dziecko, które ciągnie do zabawy i nie wyleży tyle czasu przy piersi co osesek.

2013-09-05 09:24

Nasz syn też tuż po roku odmówił picia mleka ale wprowadziliśmy mu kefiry, maślanki i jogurty. Na zasadzie kubeczek dziennie po konsultacji z pediatrą.

2013-09-05 08:24

Dzięki Dziewczyny! Czeka nas niebawem szczepienie MMR i przy okazji spróbuję zapytać pediatrę. Też wolałabym nie podawać MM bo to jednak sztuczne.

2013-09-04 21:50

Mnie też to zastanawiało bo Mała je cyca coraz mniej. Zadzwoniłam do Pani z poradni laktacyjnej, która powiedziała mi, że jeśli dziecko je normalne pełnowartosćiowe posiłki, je nabiał (po 10 miesiacu można podać ukwaszone produkty mleczne) i jeśli dziecko nie ma niedoborów pokarmowych to nie trzeba podawać specjalnie MM. Moja Ania je głownie w nocy, rano i tak raz dziennie do tego. Nie podawałam i nie podaje mleka mm

2013-09-04 20:56

Też się kiedyś nad tym zastanawiałam i znalazłam taki kalkulator http://www.1000dni.pl/1000-dni-zywienia-dziecka/kalkulator-wapnia-i-witaminy-d/# dodatkowo spytałam o to pediatrę bo synek nie chciał pić mleka, powiedział mi żebym stosowała w diecie małego inne produkty zawierające wapń.