Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Rozszerzenie - owoce, warzywa które uczulaja?

Data utworzenia : 2019-01-22 22:19 | Ostatni komentarz 2021-10-27 16:28

Patrycja.Mazur

3428 Odsłony
50 Komentarze

Przy jakich owocach i warzywach odpalić super czujność mamy?

2021-01-15 14:15

Pomidory , truskawki ,cytrusy

2019-10-01 21:37

Trzeba podając jakikolwiek owoc lub warzywo obserwować dziecko czy nie ma alergi. Ale najbardziej cytrusy, truskawki z owoców .

2019-08-29 22:49

Zawsze wprowadzajac coś nowego w diecie dziecka, powinniśmy podawać go w małych ilościach i obserwować dziecko. By wrazie czego mieć pewność, że to ten składnik. Trzeba próbować, po kolei różnych produktów, by dobrze skomponować i zbilansować dietę dziecka. Nie ma co od razu zakładać że na pewno coś uczyli, mamy tyle alergenów a po za tym niekiedy występują alergie krzyżowe. Trzeba zachować zdrowy rozsądek i testować po kolei... 

2019-08-17 22:56

Wiem właśnie, że miód jest silnym alergenem, zresztą podobnie jak sezam czy orzechy, dlatego zostały głównymi podejrzanymi :) Moja mała ma już 13 m-cy, ale do tej pory ani miodu, ani orzechów jej nie podawałam, sama jadłam, ale może ilość byłą tym razem za duża? Sama nie wiem, ale spróbuję zrobić którego razu prowokację:)

2019-08-16 16:05

Miód może być powodem uczulenie....gdzieś czytałam że do roku nie powinno się go dzieciom podawać więc może akurat on jakoś wpłynął na te plamki które wysypaly twoja córeczkę....

2019-08-14 21:35

Ja właśnie muszę zrobić "próbę" na sezam i miód, bo ostatnio jak się najadłam tych smakołyków a córeczkę kp, to dostała na buzi suchych plamek. Analizowałam w głowie co może być przyczyną i to są moi główni podejrzani.

2019-08-14 21:15

Proponuje na początku podawac dziecku produkty jednoskladnikowe i obserwowac reakcje czy dany skladnik uczula czy nie. Kazde dziecko jest inne i jednego bobasa może uczulac marchewka a innego natomiast banan. Wazne jest by byc czujnym obsereatorem. A gdy nie jest sie pewnym czy to dany skladnik uczulil dziecko nalezy za jakis czas podac ten skladnik jeszcze raz i bacznie obserwowac. 

2019-08-11 21:57

Tak naprawdę to, co wydaje się być silnym alergenem, wcale nim nie musi być. Wszystko zależy od organizmu i od tego, czy w rodzinie występują alergie. Więc to, że orzechy są silnym alergenem, to nie znaczy, że nasze dzieci też będą uczulone.