Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Wiek, a wielkość porcji

Data utworzenia : 2013-07-12 10:48 | Ostatni komentarz 2014-10-01 23:16

Kaajkaa

5877 Odsłony
31 Komentarze

Witam, czy możliwe jest aby 5 i pół miesięczny maluch po zjedzeniu słoiczka czyli 125 g zupki był głodny bo upływie 2 godz? bo mój maluszek potrafi zjeść tai słoiczek, popije wodą lub cycem i za 2 godz znów chce jeść. a jak zje bananka to potrafi i 190g zjeść i za 2 godz znów... ile jedzą wasze pociechy i w jakim sa wieku?

2014-10-01 23:16

Mój synek przez pierwszy okres rozszerzania diety pochłaniał bardzo duże porcje - przybierał prawidłowo, a wręcz bym powiedziała, że ze mało. Niestety około pierwszego roku wszystko się zmieniło i nagle stał się niejadkiem. Obecnie ma prawie 3 latka i są dni, że mógłby dosłownie nic nie zjeść, a kolejnego pochłania wszystko. Zdecydowanie lepiej je w przedszkolu z innymi dziećmi. A wracając do tematu, to według nowego schematu żywienia niemowląt należy dziecku dawać tyle pokarmu ile się domaga. Pewnie z większymi żarłoczkami trzeba uważać ale to już każda mama musi wyważyć. Moim zdaniem jeśli posiłek jest przygotowany według zdrowo dobranej i zbilansowanej diety większa porcja mu nie zaszkodzi. Zresztą dla malucha to zazwyczaj jeden posiłek stały dziennie - reszta to mleko.

2014-10-01 18:17

mamabasia uwierz, że są takie dzieci które mogłyby pochłonąć takie ilości jedzenia, że nie jest to dla nich dobre.

2014-10-01 14:45

mój syn po skończonym piątym miesiącu dopiero zaczyna przygodę z posiłkami innymi mleko więc na razie zjadamy dosłownie po kilka łyżeczek ale jeśli już dojdzie do całych porcji słoneczko wych lub domowych to nie będę go na razie ograniczać. myślę, że na razie dziecko zjada tyle ile potrzebuje i raczej nic nie należy się martwić, że je za dużo.

2014-10-01 14:25

w sumie nie wiem czy się da dziecko przekarmić bo przecież jak dziecko będzie najedzone to już nie będzie jadło

2014-09-29 22:48

Wielkość porcji musi być dostosowana do apetytu dziecka. Oczywiście my jako rodzice musimy pamiętać, żeby dziecka nie zagłodzić lub nie przekarmić.

2014-09-29 16:42

U nas na szczęście marchewka była tylko na buźce Izy,jakoś od początku nie ma problemu z jedzeniem z łyżeczki :) Teraz jak ją karmie to łapie mnie rączkami za moje ręce tak jakby już ona sama chciała jeść :D A co do słoiczków to ostatnio zjadła więcej,a wystarczyło jej na około dwie godzinki,a jeszcze wcześniej jak zjadła mniej to starczało jej,np.na 3 ...Różnie to jest :)

2014-09-29 11:09

Nie wiem, czy to miało jakiś wpływ, ale mój Synek od zawsze bardzo lubił przyglądać się, jak my jemy. Czasem dostaje coś do polizania. Kiedy zaczęłam wprowadzać mu marchewkową papkę, najpierw była dosłownie wszędzie. Nie robiłam z tego problemu, nie zmuszałam, to była taka nasza zabawa. Z czasem zaczynał zjadać coraz więcej, a teraz to już w ogóle jest małym łasuchem.

2014-09-28 21:13

Moja to na razie wszystko je co jej daje ze słoiczka,nie pluje,nie krzywi się :)