Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Przedszkole

Data utworzenia : 2016-03-05 03:45 | Ostatni komentarz 2017-12-17 21:52

Marta -1989

6098 Odsłony
109 Komentarze

Dziś oburzyła mnie okrutnie sytuacja związana z przedszkolem u mnie w miasteczku. Siostra szła porozmawiać o swoim synku do przedszkola gdzie chodzi jej synek więc poszłam z nią bo chciałam zapytać się w jakim wieku dzieci są przyjmowane, czy muszą już być bez pieluszki i takie tam pytania by przygotować małego jak najlepiej. Dowiedziałam się że jeżeli chcę mieć miejsce w przedszkolu muszę zapisać już teraz dziecko na listę mimo że synek ma 5 miesięcy a do przedszkola pójdzie w wieku 3 lat!!! Okazało się że na jego rocznik jest już zapisanych sześcioro szkrabów!!!! Dla mnie to absurd! Przecież mama nie myśli o zapisywaniu tak małego dziecka do przedszkola a potem jak już czas jest na to to okazuje się że nie ma miejsc w państwowym przedszkolu i trzeba zapisać do prywatnego i płacić 800 czy 900 złotych zamiast 300.... Czy któraś z Was drogie mamy też już zetknęła się z takimi zasadami?

2016-03-10 14:40

Ale niestety nie mamy na to wpływu. :( kryteria są jakie są i nie możemy noc zrobić tylko liczyć na szczęście że nam się akurat uda.

2016-03-10 14:09

Straszne są te ceny za przedszkola prywatne. Jak się dowiadywałam to wychodziło czesne 600 i stawka zywieniowa 200 zł. A dostać się do państwowego ciężko, zwłaszcza do starszych grup, które już przecież są sformowane. Kryteria przyjęcia - za bliskość miejsca zamieszkania powiedzmy 1 pkt, a za rodzeństwo w tym przedszkolu już 20 pkt. Klęska

2016-03-10 10:12

Oplata za przedszkole to połowa sukcesu. Do tego dochodzi ubranie dziecka bo w czymś musi chodzić. Każde przedszkole czy jest one państwowe czy prywatne obowiązuje jakieś wycieczki a dodatkowe bilety wstępu są dodatkowo płatne nie wspomnę już o tym że moja koleżanka mówi że do przedszkola i tak musi kupować co jakiś czas wszystko tj. Wycinanki, plastelina, kredki itd. Obiady w przedszkolu też są dodatkowo płatne.

2016-03-10 09:48

U nas jest duży wybór przedszkoli ale ceny prywatnych i tak zakrawają o farsę... połowa wypłaty na przedszkole a gdzie tu jeszcze inne opłaty i wydatki?! Dlatego wolałam zapisać synka już teraz bo różnica w cenie jest niemała...

2016-03-10 00:57

Wydaje mi się że to zależy od miasta i od tego ile przedszkoli prywatnych jest w danym mieście. Jeśli jest ich sporo ceny są niższe żeby zachęcić do siebie a jeśli przedszkoli jest mało to wtedy jest istne szaleństwo z cenami. Wszystko zależy od konkurencji.

2016-03-09 21:14

E.Machulak, póki synek chodził do prywatnego przedszkola, bo za mały do państwowego, to za pobyt od 8 do 15 wychodziło u nas około 800 zl. Czasem mąż szybciej odbierał synka. I uważam, że dużo. Ale chciałam pracować. Znajomi w dużym mieście podobnie płacili. Znajoma z innego się dziwiła z kolei ze tak dużo. Bo u nich prywatne to max 600. I na więcej godzin. Mam nadzieję, że synek teraz do państwowego się dostanie.

2016-03-09 17:25

Marta to powiem Ci ze dosyć sporo płacić za przedszkole.

2016-03-09 16:07

Ale dziwna sprawa. Mieszkam w małej wsi pod Poznaniem gdzie naprawdę trudno dostać się do przedszkola.Praktycznie dostają się dzieci z rodzin wielodzietnych,samotnych matek itp. Jednak nigdy nie spotkałam się Z takim czymś jak zapisy do przedszkola.Rozumiem prywatne ale państwowe nigdy. Powinna odbyć rekrutacja, przeważnie W marcu. A poza tym to od zeszłego roku zgodnie z ustawą gmina ma obowiązek zapewnić miejsce dla 3 latka w przedszkolu. Niekoniecznie w najbliższym przedkolu ale na terenie gminy.