Małe dziecko (299 Wątki)

Poradzcie prosze

Data utworzenia : 2019-09-11 16:48 | Ostatni komentarz 2019-09-18 20:16

Marlena.S.

203 Odsłony
11 Komentarze

Poradzcie dziewczyny corka skoczyla 20 m i nagle nie chce spac w lozeczku wyskoczyla z niego robiac fikolke w przod szczescie ze na moje lozko albo chce ze mna teraz ja ucze w lozeczku dla wiekszych dzieci w jej pokoiku ale boje sie ze tez spadnie z niego bo sie wierciu i krazy po lozku jak u was bylo 

2019-09-18 20:16

Dzieci są różne moja còreczka nie miała problemu zeby spać w łóżeczku i przejść do większego łóżka, ale z synkiem był problem nie cierpiał łóżeczka. Budził się mimo że miał ochraniacze na szczebelki to uderzał głową. Nieraz miałam dość wstawania do niego w nocy więc spał z nami a jak miał trzy latka przeszliśmy na takie łóżko dla dzieci coś jak łóżeczko tylko bez szczebelek, ale często przychodził do nas. Zasypiał sam u siebie, ale bał się spać w osobnym pokoju nawet jak miał swoją małą lampkę. Jak mąż miał nocki to spał ze mną. Còreczka z kolei lubi jak się z nią leży dopóki nie zaśnie, czasami zdarza się że woła mnie w nocy albo przychodzi do sypialni, ale coraz to rzadziej. Najwidoczniej niektóre dzieci potrzebują czasu i ja to rozumiem przy mamie jest bezpiecznie i ciepło :)

2019-09-18 19:49

Marlena.S i jak się sytuacja rozwija po tych kilku dniach?

2019-09-17 15:02

Moja córka też do poltora roku spała tylko w łóżeczku bo potem Ją szczebelki ograniczaly I się budziła i do nas przychodzila...od 2 roku śpi w łóżku , taka zwykła jedynka dla dzieci...oczywiście jest barierą, ale mimo to na noc kladlam dwa krzesła by było wyżej A od strony ściany rulon z koca by nie uderzyla o nią...Ale powiem Wam że więcej było mojego strachu i dodatkowych zabezpieczeń niż co to warte...córka jak przeszła do dużego łóżka przestała "latać" jak w łóżeczku,  ładnie śpi i tylko kręci się z boku na bok nic poza to  ;)))

2019-09-16 20:38

Barierki to podstawa.Kilka lat dzieciom zajmuje wprawa do tego aby bezpiecznie spać w takich pozycjach aby nie wypaść z łóżka kiedy już tych barierek nie będzie.

Może ochraniacz albo jakiś kocyk do okoła łóżeczka pomoże,dziecku będzie przytulniej i chętniej będzie chciało w nim zostać.

2019-09-13 10:07

Warto dorobić barierki do łóżeczka tak by dziecko nie spadło z niego ale i by mogło z niego swobodnie wyjść w razie potrzeby. Warto wieczorem wziąć książkę i poczytać dziecku do momentu zaśniecia, by nie było same w czasie zasypiania. 

2019-09-13 09:58

Koniecznie dokup barierki. Wcześniej dziecko spało w tym samym pokoju co wy? Trzeba tłumaczyć chyba nic innego nie da rady :(

2019-09-12 19:33

Generalnie dużo dzieci ma taki etap, że w pewnym wieku nie chce spać samo, tylko z rodzicami i to jest zupełnie normalne. A kiedy jeszcze mówisz, że córka z niego wypadła, to może się bać w nim spać sama. Mój syn będąc w podobnym wieku do Twojej córki, też wypadł z łóżeczka tego 60/120... Wspiął się po nim i wypadł. Nic na szczęście mu się nie stało. Jakie macie łóżko to większe? Z barierkami, czy bez? Dla takiego małego dziecka ważne jest, by miało barierki.

2019-09-12 16:08

Chyba każde dziecko wierci się i kręci w nocy podczas snu i ciężko na to cokolwiek poradzić jedyny bezpieczny sposób to barierki które zabezpiecza dziecko przed upadkiem ja dodatkowo obkładam te barierki kocem żeby mały nie rozwalił głowy. Co do łóżeczka niemowlęcego to już bym tam dziecka nie wkladała skoro zrobiła z niego fikołka. 

 

Tak jak mówi Pcheła dziecko przyzwyczaiło się do Twojej obecności i Cie potrzebuje nie ma się co dziwić że nie chce spać sama. Spróbuj może kilka nocy kłaść się z nią na jej łóżeczku w jej pokoju zostaw zapalona jakąś lampkę a może za chwilę odważy się spać sama?