Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Dziecko 18 miesieczne nie chce jeść

Data utworzenia : 2017-10-24 12:39 | Ostatni komentarz 2017-12-29 13:45

A.Florek

1200 Odsłony
11 Komentarze

Witam drogie mamusie mama problem z moim synkiem od pewnego czasu nie chce jesc zupek. Jadł do tej pory ładnie tylko miksowane zupki,a jak próbuję coś w kawalku to wypluwa

Konto usunięte

2017-12-29 13:45

Przyczyn tego może być oczywiście bardzo dużo ale najważniejsza zasada jest taka aby się nie poddawać i w dalszym ciągu podawac dziecku takie samo jedzenie a w końcu na pewno się przekona

2017-12-21 21:15

Moja córa miała taki etap, gdy wychodziły jej czwórki. Ja zamartwiałam się że kawałków nie chce, próbowałam chyba wtedy wszystkiego, aż się poddałam. A za jakiś czas temat sam się rozwiązał. Tak jak dziewczyny wyżej w takim przypadku uważam, że metoda BLW będzie dobrym rozwiązaniem. A jeszcze lepszym zorganizować maluchowi towarzystwo. Dzieci w towarzystwie innych dzieci szybciej i chętniej sięgają po to co nowe.

2017-12-17 00:26

Nie rób nic na siłę, podawał maluszkowi i niech sam decyduje czy jeść, jedz razem z nim, niech widzi, że Tobie to smakuje, to może się przekona. Spróbuj skomponować jedzenie w jakiś fajny obrazek i zjadajcie go razem.

2017-11-14 19:40

A.Florek poza poradami dziewczyn powyzej (sprawdzenie czy nie są winne temu nowe, wychodzące ząbki, ewentualnie podstawowe badania) no i próby wprowadzania konsystencji powoli, ja bym poleciła Ci też rzucić się na głęboką wodę BLW i dać dziecku poznac wszystko w kawałkach. Jeśli był tylko na papkach i nic innego nie tolerował, to może być po prostu problem późnego wprowadzania stałych konsystencji i po prostu zajmie Wam to teraz ciut dłużej niż dzieciom, które już od 6miesiaca dostają stałe pokarmy do rozgryzania i żucia. Jeśli Synek od zawsze toleruje tylko papki możecie zgłosić się do neurologopedy, który zbada czy nie ma jakiejś oralnej nadwrażliwości. Jesli chodzi o krztuszenie się to dzieci często krztuszą się podczas prób podawania bardziej stałych potrwa ale to akurat jest pozytywne zjawisko, bo uczą się radzić sobie ze zbyt dużymi, niedobrze przeżutymi kęsami. Jesli wypluwa ale wcześniej próbuje żuć i rozgniatać ząbkami, to nie poddawaj się podawaj dalej regularnie kawałki, bo w końcu załapie że jedzenie to też kawałki, musi po prostu poznac inną formę jedzonka. Próbujcie więc dwutorowo albo podawać konsustencje papkowato-grudkowate (najpierw blender, potem blender nie do końca na papkę, później rozdrobnione tylko widelcem, następnie posiekane na drobne, po czym na grubsze kawałki) po kilka dni każda konsystencja by mógł się z każdą oswoić, ale sprobuj też podać kawałki (warzywa ugotowane na bardzo miękko, czy jakieś delikatne mięsko do życia w kawałku, czy pieczywo albo placki, naleśniki czy inne tego typu potrawy). Niektóre dzieci po prostu nie tolerują pośrednich konsystencji. Musi być albo gładka papka albo kawałek, może tak jest w Waszym przypadku. Spróbuj tylko raz dziennie ewentualnie dać taką miksowaną zupkę a na resztę posiłków coś innego z czym będzie musiał sobie radzić, siedź blizko, obserwuj i w razie czego reaguj. Wczesniej też polecam Ci poczytać o pierwszej pomocy przy zakrztuszeniach, jak reagować szyko i dobrze (nie chce Cię tu straszyć, tylko sama wiem po sobie, że im człowiek więcej wie, tym łatwiej tolerować krztuszenie i w pierwszych sekundach dać dziecku sobie radzić samemu. Dzieki tej wiedzy samej dużo spokojniej podchodziłam do rozszerzania BLW i nie panikowałam gdy synek zaczynał kasłac, bo w 99% przypadków wykrztuszał i jadł dalej. Trzymam kciuki za szybkie postępy. Daj znac jak tam próby i co przyniosło wymierne efekty :)

2017-11-13 21:54

a moze to kwestia tak późnego wprowadzania kawałków ?

2017-10-30 07:10

Nie martw się, wiele maluchów tak ma. Moja córa zupełnie nie chciał tknąć kawałków gdy szły jej czwórki. Zobacz, cy może jakieś zęby nie idą. A jeśli to nie jest kwestia ząbków, to musisz powoli przyzwyczajać makucha do kawałków, stopniowo zwiększając ich wielkość. Dużo cierpliwości i konsekwencji, a na pewno się uda i z czasem maluch zacznie jeść kawałki. Spróbuj też może do rączki dać ziemniaczka, marchewkę czy brokuła.

2017-10-25 12:35

Może spróbuj na początek mniejsze kawałki, to jednak inny sposób podawania pokarmu i mały nie musi go od razu akceptować, to coś innego do czego musi się stopniowo przekonać. Jestem tego samego zdania co Kasia, spróbuj stopniowo wprowadzać kawałki "przemycając" je w papce.

2017-10-24 22:53

Proponuję spróbować zrobić tak, że zmieszaj dwie konsystencje. Daj więcej papki a mniej kawałków i tak stopniowo zwiększaj ilość kawałków a zmniejszaj papki. Może w ten sposób zaakceptuje kawałki. No a jeśli nie to może po prostu nie jest gotowy na kawałki? Może daj mu po prostu czas i co jakiś czas próbuj. Przyjdzie dzień kiedy zaakceptuje kawałki i będzie je jadł.