Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Picie mleczka w nocy - 16 miesięcy

Data utworzenia : 2017-10-05 07:45 | Ostatni komentarz 2017-10-12 06:59

LiaMummy

941 Odsłony
8 Komentarze

Moja córka ma 16 miesięcy , nadal w nocy pije mleczko i wydaje mi się że to już przyzwyczajenie a nie głód nocny , właśnie próbuje robić jej coraz słabsze mleczko w smaku w nocy aby dojść do samej wody ale jeśli to nie pomoże to jakie są wasze rady ? Co jeszcze spróbować ? A może sobie darować i poczekać aż sama odstawi mleko nocne ??? Pije mleczko modyfikowane , dodam że córka wieczorem je kolację po której pije jeszcze normalnie mleczko modyfikowane a i tak chcę w nocy butelkę , jak podam sama wodę to wypluwa ( w ciągu dnia pije prawie tylko wodę )

2017-10-12 06:59

Był moment, kiedy zauważyłam, że córa właśnie bardziej domaga się piersi z przyzwyczajenia, chęci zaspokojenia bliskości niż głodu. Wtedy odstawiłam pierś. Stopniowo po jednym karmieniu. U Was jest to jedna butelka jak rozumiem, więc jeśli rozcieńczanie wodą nie działa, to odstawiłabym po prostu od razu. Zaproponowała coś do picia, choć wg mnie to najlepiej nie zamieniać mleka na nic innego. Jeśli mimo to maluch bardzo będzie się domagał, to nie walczyłabym na siłę, bo może to nie jego czas. Moja córa nie histeryzowała przy odstawieniu. Nocne karmienie odstawiłyśmy ok. 19 miesiąca.

2017-10-09 14:45

ja ze swoja miałam okres ze przestała pić w nocy a potem wrocila - ale polegało to na tym ze wołała tylko wtedy jak się akurat przebudziła w nocy i najpierw podawałam wodę jeśli ja odrzucała robiłam mleko ale w mniejszej ilości niż standardowo piła i wychodziło na to ze w nocy chciała sobie tylko popić i mleko bo do niego była przyzwyczajona....spróbuj raz drugi zmniejszyć jej ilość mleka w nocy np. i zobaczysz czy to skutkuje jeślinie to widocznie potrzebuje tego i koniec...

2017-10-07 14:57

Liamummy ja bym nie oduczala, jest cos na pewno w tym troche ze dziecko soe przyzwyczailo , ze jednak potrzebuje ten odruch ssania a miedzy czasie juz tak odczywa głod bo tak sie nauczyl, ale to dobrze ze jeszcze je, zawsze tam w mm sa dodatkowe witaminy i dziecko przybiera na wadze , wiadomo ze meczace jest wstawanie w nocy bo czasem wybijamy sie ze snu i za nim zasniemy, znow zaraz sie budzimy.bo juz dziecko znow glodne lub wyspane..moj synek w nicy.jadl do 2lat a potem sam.od siebie.juz odrzucal mleko ale mial.dalej.odruch ssania wiec podawalam mu wode z sokiem ale żałuję.ze nie byla to sama woda bo sok mu posmakowal i znów.zaczal pic i tak pil do 3roku..no ale w koncu go oduczylam podawałam stopniowo mniej soku a wiecej wody az synkowi nie smakowalo i sie oduczyl.także moze poczekaj chyba.ze syenk dużo je w dzien, bo mój akurat jadł malo dlatego nie oduczalam go w nocy a jak tobie je duzo to moze faktycznie oducz podawaj wode i moze sie odzwyczai bo tez czym dziecko dłużej ssie butelkę tym bardziej mize muec jakas wade zgryzu..bo moj.synek ma właśnie przez butelke o przez paluszka ktorego ssal az do 3roku.

2017-10-07 07:18

Ja uważam że nie powinnaś na siłę oduczać picia mleka w nocy. Po pierwsze dziecko ewidentnie tego potrzebuje skoro zjada przygotowana porcje a po drugie nawet jeśli odczytasz jedzenia mleka nie masz pewności, że dziecko zacznie przesypiać noce. Może okazać się, że i tak będzie córa wstawła w nocy. Czy to żeby się napić czy to żeby się przytulić. Nadejdzie moment że Maluch zacznie przesypiać noce i tak np syn kuzynki przed rokiem nie jadł i nie budził się w nocy, mój ma 16 miesięcy i dopiero zaczyna przesypiać noce a córka kuzynki ma 15,5 i budzi się kilka razy. Wg mnie każde dziecko w swoim czasie zacznie przesypiać noce i przestanie budzić się na jedzenie. Nie przyspieszymy tego.

2017-10-06 21:33

A MOZE HERBATKĘ JAK WSTANIE ?

2017-10-06 19:00

Radziłabym spróbować z tatusiem dziecka jeśli jest taka możliwość ponieważ dzieci kojarzą mamy z pokarmem od pierwszych dni życia. Gdy dziecko się w nocy budzi mama powinna wyjść z pokoju jeśli dziecko śpi w sypialni , jeśli dziecko śpi już w swoim pokoju niech idzie do niego w nocy tylko tatuś. Pierwsze noce niech podaje dziecku butelkę jeśli tego chce a kolejne niech próbuje tylko smoczek lub mówi że jest noc więc trzeba spać. Jest to porada którą opowiadała położna . Nic na siłę ale trzymam kciuki za przespane całe noce.

2017-10-05 13:30

Ja bym nie oduczala dziecka na siłę, skoro budzi się i pije to mleczko to widocznie jest głodna, nie ma sensu jej oszukiwać woda, tym bardziej, że pluje nią w nocy. Mój ma 18 miesięcy i od niedawna można powiedzieć, że nie je w nocy (ale i tak kilka razy się budzi, chociaż na chwilę), a znowu synek mojej koleżanki, ma również 18 miesięcy i je jeszcze prawie co noc, a jak ma mały apetyt w dzień, to w nocy je nawet dwa razy.

2017-10-05 09:50

Córeczka siostry niedługo będzie miałam dwa latka i dopiero od niedawna przestała pić mleko w nocy i przesypia całą. Również je kolacje i pije mleko przed snem. Myślę, że to kwestia indywidualna. Ja chyba bym jej jeszcze tego nie odbierała. Może sama z czasem przestanie.