Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Nocne odpieluchowanie

Data utworzenia : 2017-07-26 07:08 | Ostatni komentarz 2017-12-31 14:22

JustaMama

3508 Odsłony
40 Komentarze

Wiem że są wątki dotyczące odpieluchowania ale zależy mi konkretnie na tym jak zrobić to w nocy. Nie mam kompletnie pomysłu. Mój syn nie korzysta już z pieluch w dzień od kwietnia czyli prawie 4miesiące. Na drzemce również śpi bez pieluchy. Natomiast nie wiem jak oduczyć w nocy gdyż rano ten pampers jest najczęściej mokry nawet jeśli w nocy Zawoja siusiu(czasem raz mu się zdarza). Nie dziwi mnie to w sumie bo wieczorem przed samym snem pije sporo wody i o nocy też budzi się na picie czasem kilka razy. Nie mogę mu nie dać co.jest płacz okropny to samo jak zabiorę wieczorem po łyku . Pije wodę więc w sumie nic w tym złego no ale ta pielucha... Może macie jakieś rady albo napiszecie jak to było u was i ile czasu po odpieluchowanit zrezygnowaliscie z pieluch w nocy

2017-08-15 23:25

Justyna to super ze synek tak szybko juz sika moj tez w tym wieku juz sikal sam i za kazdym razem go chwalilam ze jest juz duzy, ze sam sika itp zawsze duzo go chwalilam jak cos robil a jego widac bylo bardzo go to cieszyło, jal dla kazdego pochwała;-) az w wieku ok 3latka albo wczesniej zakladalam mu pieluszke na noc a synek nie chcial zaczal mowic ze juz jest duzy i nie chce pieluszki ale zaczelam mu mowic ze sie zesika bo w nocy spi i moze sie posikac ale on ze nie bedzie sikal...trudno chcial to dla mnie dobrze bye by sie nie zesikal i obudzil mi sie ok. 5rano ze chce siku i zasnal z powrotem zaczelam go chwalic na i tak przez tydz a po tyg. Budze sie ok. 5rano a lozko osikane ale nie krzyczałamz żeby sie nie przestraszyl zaczelam mowic tlumaczyc ze trzeba wołać a synek zaczal mowic ze wolal a ja moze nie slyszalam bo spalam co dziwne..bo odrazu budzi mnie nawet jak ssie palca bo tak tym sposobem chce pic bo synek jeszcze pije w nocy...powiedzial ze juz tak nie bedzie i od teh pory ma 3.5latla o jeszcze sie nie zesikal...wiec moze pomalu mu tlumacz i spróbuj sciagnac mu pieluszke a pod lozko podloz mate zeby lozko nie przemoklo...kiedys to i tak nastąpi..;-) powodzenia

2017-08-15 21:49

KOCHANA JA SWOIM WŚCIELAŁAM FOLIE POD PRZEŚCIERADŁO KILKA RAZY SIE POSIKAŁY ALE SZYBKO ZAŁAPAŁY ZE MAJA MAJTECZKI I SZYBKO PRZESTAŁY

2017-08-15 21:25

Justyna i jak? Jakiś postęp w nocnym odpieluchowaniu? Ja też podjęłam próby zrezygnowania z pieluchy w nocy po kilku miesiącach od "odstawienia" pieluch w dzień. Na tej samej zasadzie, nie ma pieluchy i koniec, choćby nie wiem co się działo, pieluchy się skończyły. Jest siusiu przed snem obowiązkowo. W nocy jeżeli mały się obudzi - zawoła albo przyjdzie do nas do sypialni, to też obowiązkowo wycieczka do łazienki i rano jak tylko się obudzi biegiem do toalety. Oczywiście zdarza się, że młody posiusia się w środku nocy, ale jak śpi w samych spodenkach to jest tak nieprzyjemne uczucie, że widzę po nim jak to przeżywa, że zrobił siku. Ale nie powiem zdarza się to 1-2 razy na tydzień. Potrafi też przespać 21-7 bez wstawania na siku. Za pierwszą noc, którą spał bez pieluchy - taką pożegnalną noc, dostał nagrodę, którą sam sobie mógł wybrać - oczywiście z propozycji przedstawionych przez nas i dostał zestaw Lego. Wiedział za co dostał i był z tego naprawdę dumny :) Nie czekaj aż pielucha będzie sucha, bo dopóki dziecko ma świadomość, że może sobie pozwolić na siku bez konsekwencji to będzie to robić. Mój swego czasu był tak przebiegły, że się upewniał mnie czy ma pieluchę " a mam pieluchę czy majtki" i jak tylko powiedziałam mu, że pieluchę to od razu z perfidnym uśmiechem na twarzy robił siku.

2017-07-31 14:38

Może potrzebuje jeszcze czasu ? Ja dopiero od 3 lat widzisz odstawiłam każdy inaczej dojrzewa do tego momentu

2017-07-30 17:38

U nas nawet wieczorne siusianie nie pomaga. I tak raz pielucha sucha trzy razy mokra po nocy. Mojemu dziecku bez różnicy czy założę czy nie:-D ja bym już chciała zrezygnować no ale póki wstaje z mokra pielucha to wiadomo

2017-07-30 15:10

No to kochana powiem Ci tak ;) ja swoją córkę od 2 lat oduczylam najpierw w dzień pampersa - czyli chodziła bez, pampers był tylko do spania. Gdy skończyła 3 lata - już była kontrola że przed spaniem przymusowe siusiu by do rana wytrzymać i dopiero gdy przez cały miesiąc pampers był suchy z nocy postanowiłam z niego zrezygnować. Jednakże córka mi nie pozwoliła gdyż był ryk wieczorem bo ona chce spać z pampersie. Więc walczyliśmy ;) czasem ja zagadywalam i jej nie ubrałam a rano tłumaczyłam że spala bez że jak fajnie pupka czysta i wogole ;) z pampersa zrezygnowaliśmy całkowicie gdy miała 3 lata i 3 miesiące . Obecnie śpi z gołą pupcia bo majteczkow nie chce zakładać ale mi to już bez różnicy ważne że bez pampersa ;)

2017-07-29 20:07

2 lata i prawie 4miesiące. Od 4miesięcy albo trochę ponad kontroluje swoje potrzeby w dzień

2017-07-29 17:58

A ile syn ma ?