Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Nocne odpieluchowanie

Data utworzenia : 2017-07-26 07:08 | Ostatni komentarz 2017-12-31 14:22

JustaMama

3507 Odsłony
40 Komentarze

Wiem że są wątki dotyczące odpieluchowania ale zależy mi konkretnie na tym jak zrobić to w nocy. Nie mam kompletnie pomysłu. Mój syn nie korzysta już z pieluch w dzień od kwietnia czyli prawie 4miesiące. Na drzemce również śpi bez pieluchy. Natomiast nie wiem jak oduczyć w nocy gdyż rano ten pampers jest najczęściej mokry nawet jeśli w nocy Zawoja siusiu(czasem raz mu się zdarza). Nie dziwi mnie to w sumie bo wieczorem przed samym snem pije sporo wody i o nocy też budzi się na picie czasem kilka razy. Nie mogę mu nie dać co.jest płacz okropny to samo jak zabiorę wieczorem po łyku . Pije wodę więc w sumie nic w tym złego no ale ta pielucha... Może macie jakieś rady albo napiszecie jak to było u was i ile czasu po odpieluchowanit zrezygnowaliscie z pieluch w nocy

2017-12-31 14:22

No już mu lepiej od dwóch dni jest dobrze, i dziś w nocy się obudził i mówi mamo mamo ja nie chcę pieluszki bo jestem duży i zdjęłam mu i nie nasiusiał do łóżka:-) Jestem mega dumna z mojego synka i w nagrodę dziś mamusia kupiła resoraczka..... hihihi Zobaczymy dalej ...

2017-12-31 08:30

Dobrze zrobiłaś że odpuściliście, to sytuacja wyjątkowa. Jak synek dojdzie do siebie to na pewno wrócicie na właściwe tory. A dobry sen podczas choroby to najlepsze lekarstwo.

2017-12-30 22:56

Szkoda, ale fakt nie ma co dziecka męczyć po nocach i jeszcze dodatkowo narażać na stres. Bidulek..

2017-12-28 23:36

Współczuje synkowi. Sama od Wigilii męczyłam się z wirusem i dopiero dziś doszłam do siebie. Z odpieluchowaniem to czasami jak z przedszkolem, jak się przerwie ciągłość to trzeba zacząć od nowa.

2017-12-28 22:31

Niestety wróciliśmy do punktu wyjścia bo synek miał biegunki przez ostatnie dni i właśnie dochodzi do siebie i za parę dni zaczynamy od nowa, dziś już dzień bez biegunki więc już lepiej.. Teraz trochę słaby i nie chcę go jeszcze męczyć po nocach......

2017-12-23 23:20

M.Habaj to super że jest progres, dla mnie nocne odpieluchowywanie było najtrudniejszym momentem wychowawczym :) Synek ma teraz 3,5 roku nadal śpi z podkładem pod prześcieradłem, a nocne wpadki zdarzają mu się tylko wtedy gdy jest przeziębiony. I do tej pory wysadzamy go z mężem na śpiocha, przed tym ja sami idziemy spać. Mamy w łazience małą lampkę, żeby młody się nie wybudził. A przed snem zawsze woła o wodę i mimo tego wytrzymuje do rana ( z tym wysadzeniem ok. 22-23).

2017-12-23 22:38

A więc jest coraz to lepiej pierwsze trzy nocki było mokro ;-) Ale z każdą kolejną jest lepiej bardziej sucho...hihihi Jeszcze zdarza się nad ranem naj częściej , chociaż też zdarza się że woła ... Oczywiście tłumaczenie jest codziennie mówimy że my z tatą w nocy też chodzimy siusiu do toalety i żeby nas zawołał jak będzie chciał to pójdziemy razem .... Dostaliśmy też fajne majciochy , które w kroku mają gruby materiał i ceratę więc łóżko chociaż nie jest takie mokre... Mamy też podkłady i prześcieradła z ceratą ... Oby tak dalej to za parę dni będzie po sprawie :-) Dziękujemy serdecznie wszystkim za porady bardzo się przydają.... Wszystkim Życzymy Zdrowych Wesołych Spokojnych Radosnych Pełnych Miłość Oraz Nadziei Świąt Bożego Narodzenia.......

2017-12-22 10:07

M.habaj, 4 lata to faktycznie już sporo, dużo rozmawiać, tłumaczyć i zdjąć pampersa, zaopatrzyć się w podkłady i uzbroić w cierpliwość. Córka mojej znajomej nie zrozumiała, że ma wołać siku dopóki nie zdjęli pampersa. Parę razy się zmoczyła i załapała. Miała dość nocnych przebieranek i budzenia. Tuż przed snem podawać mniej do picia, przed snem koniecznie pytać o siku. Sposób Joanny to też jakiś pomysł, aczkolwiek nie wyobrażam sobie chyba takiego budzenia. Bałabym się, że dziecko przyzwyczai się do tych pobudek i będzie się tak budziło potem. Sama karmiąc piersią jak córa się nie obudziła, to ja się budziłam o danej porze. Powodzenia i daj znać jak poszło :)